„Gazeta Wyborcza” zaprasza na Urodziny Ryszarda Kapuścińskiego: Wieczór Hiszpańsko-Francuski – 4 marca br.

Informacja Prasowa - 28.02.2019
214

„Gazeta Wyborcza” zaprasza na Urodziny Ryszarda Kapuścińskiego: Wieczór Hiszpańsko-Francuski – 4 marca br.

„Gazeta Wyborcza” zaprasza na Urodziny Ryszarda Kapuścińskiego: Wieczór Hiszpańsko-Francuski – 4 marca br.

 Z okazji 87. rocznicy urodzin jednego z najbardziej cenionych polskich reportażystów „Gazeta Wyborcza” organizuje Wieczór Hiszpańsko-Francuski, który odbędzie się w poniedziałek, 4 marca br. w warszawskim Teatrze Atenum. Na spotkaniu zostaną wręczone Nagrody dla Tłumaczy Ryszarda Kapuścińskiego za całokształt twórczości translatorskiej.

Poniedziałkowe wydarzenie otworzy 10. jubileuszową edycję Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki, której współorganizatorem jest „Gazeta Wyborcza”. W trakcie Wieczoru Hiszpańsko-Francuskiego uczestnicy porozmawiają na temat uniwersalnej twórczości Ryszarda Kapuścińskiego – najczęściej tłumaczonego, obok Stanisława Lema, polskiego autora, którego dzieła są szeroko komentowane w świecie francusko- i hiszpańskojęzycznym.

Prowadzącym spotkanie będzie Mariusz Szczygieł, a gośćmi – m.in. Alicja Kapuścińska – patronka honorowa Nagrody, Krystyna Czubówna – ulubiona lektora Ryszarda Kapuścińskiego oraz tłumacze jego książek.

W trakcie Wieczoru już po raz piąty zostaną wręczone Nagrody dla Tłumaczy Ryszarda Kapuścińskiego za całokształt twórczości translatorskiej.

Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 4 marca br. w Teatrze Ateneum im. Stefana Jaracza (ul. Jaracza 2 w Warszawie) i rozpocznie się o godz. 18:00. Bezpłatne wejściówki można zamówić na bilety.cojestgrane24.pl.

Organizatorami Urodzin Ryszarda Kapuścińskiego: Wieczoru Hiszpańsko-Francuskiego są „Gazeta Wyborcza” i Miasto Stołeczne Warszawa. Honorowy patronat objęli Ambasada Hiszpanii i Instytut Francuski, mecenat – Kulczyk Investments. Partnerzy wydarzenia to Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Instytut Adama Mickiewicza oraz Fundacja im. Ryszarda Kapuścińskiego – Herodot.

Więcej informacji o spotkaniu można znaleźć na Facebooku.

Comments

comments

214
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...