„Gazeta Wyborcza” zaprasza na spotkanie z „jutronautami” w Katowicach

Informacja Prasowa - 06.10.2017
244

„Gazeta Wyborcza” zaprasza na spotkanie z „jutronautami” w Katowicach

Już dziś – w piątek, 6 października br. w Katowicach odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Jutronauci”, promującego pasjonatów i wizjonerów, którzy swoimi pomysłami zmieniają świat. O swoich doświadczeniach i pomysłach opowiedzą m.in. Mateusz Frankowski i Paweł Lipiński, studenci architektury na Politechnice Śląskiej, którzy zaprojektowali mobilny wieżowiec Mashambas. Organizatorem spotkania jest „Gazeta Wyborcza”.

 

„Jutronauci” to cykl, w którym redakcja „Gazety Wyborczej” prezentuje czytelnikom wyjątkowych ludzi – „jutronautów”: artystów, naukowców, przedsiębiorców czy konstruktorów, którzy już dzisiaj kreują przyszłość. Projekt ma zainspirować czytelników, by podążali za swoją ciekawością, za pomysłami, które mogą zmienić ich życie i świat – poprzez teksty, a także podczas spotkań na żywo w wybranych miastach Polski z udziałem bohaterów projektu.

Już dziś, w piątek, 6 października br. redakcja „Gazety Wyborczej” zaprasza na drugie spotkanie z cyklu – o godz. 15:30 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ul. Bankowej 11b.

W spotkaniu wezmą udział:

– Mateusz Frankowski i Paweł Lipiński – studenci, którzy zaprojektowali mobilny wieżowiec, pełniący funkcję targu i zarazem centrum edukacji dla lokalnych rolników w państwach Afryki Subsaharyjskiej. Ich projekt zwyciężył w 12. edycji prestiżowego konkursu amerykańskiego magazynu „eVolo” na wieżowiec najlepiej odpowiadający wyzwaniom XXI w.

– Agnieszka Sadowska, prezeska fundacji Sarigato i współtwórczyni projektu Szkoła 3.0, który ma przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu dzieci, np. dzięki nauce programowania,

– Marta Pajek – reżyserka filmów animowanych, graficzka, malarka, zajmująca się również sztuką wideo,

– Igor Kaczmarczyk – 20-letni naukowiec, który na bazie bursztynu opracował lek zwalczający gronkowca złocistego. Został on laureatem konkursu dla młodych naukowców E(x)plory. Jest też stażystą w prestiżowym ośrodku badawczym w Izraelu – Instytucie Naukowym Weizmanna,

– Monika Mikowska – blogerka, autorka bloga jestem.mobi, szefowa agencji marketingu mobilnego Mobee Dick.

Dyskusję poprowadzi Mariusz Kania, dziennikarz „Gazety Wyborczej”.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, ale wcześniej trzeba zarejestrować się na stronie: jutronaucikatowice.evenea.pl

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/150846702178214/

Patronem projektu „Jutronauci” jest Kulczyk Investments, a patronat medialny nad cyklem sprawuje Radio TOK FM.

Comments

comments

244
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...