„Gazeta Wyborcza” z „Poradnikiem astronomicznym na lato” 

Informacja Prasowa - 12.08.2021
216

„Gazeta Wyborcza” z „Poradnikiem astronomicznym na lato” 

„Gazeta Wyborcza” z „Poradnikiem astronomicznym na lato”

 Wraz z piątkowym wydaniem papierowego wydania „Gazety Wyborczej” czytelnicy otrzymają „Poradnik astronomiczny na lato”. Będzie się można dowiedzieć z niego m.in. jak obserwować niebo, aby dojrzeć spadające gwiazdy, przeloty satelitów i stacji kosmicznej, a także poznać tajemnice Księżyca.

„Poradnik astronomiczny na lato” ułatwi wszystkim rozpoczynającym swoją przygodę z astronomią obserwacje sierpniowego nieba. Redakcja „Gazety Wyborczej” opisuje w nim, jakie ciała niebieskie można dostrzec w tym czasie – gwiazdy, planety i meteory, ale także obiekty stworzone przez człowieka. Przedstawia również praktyczne wskazówki, jak przygotować się do oglądania spadających gwiazd, w tym Perseidów, gdzie można dostrzec królową sierpniowego nieba, czyli Mirę w konstelacji Wieloryba oraz w jaki sposób odczytywać (nie)pogodę z gwiazd.

Czytelnicy znajdą również w dodatku dekalog obserwatora nieba – 10 porad dla poczatkujących obserwatorów oraz będą mogli spojrzeć na Księżyc z różnych perspektyw i przeczytać m.in. o zagadkowych „zjawiskach przelotnych” – tajemniczych zmianach na powierzchni Srebrnego Globu.

„Gazeta Wyborcza” wraz z „Poradnikiem astronomicznym na lato” dostępna będzie w punktach sprzedaży prasy w piątek, 13 sierpnia br. w cenie 6,99 zł. Wydanie wspiera kampania promocyjna w radiu (Radiu ZET i RMF FM) oraz autopromocja. Działania przygotował i zaplanował zespół marketingu „Gazety Wyborczej”.

Comments

comments

216
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...