„Gazeta Wyborcza” wspiera strajkujących nauczycieli i uruchamia prenumeratę solidarnościową

Informacja Prasowa - 15.04.2019
4

„Gazeta Wyborcza” wspiera strajkujących nauczycieli i uruchamia prenumeratę solidarnościową

„Gazeta Wyborcza” wspiera strajkujących nauczycieli i uruchamia prenumeratę solidarnościową

 #Wspieramynauczycieli – to hasło wyjątkowej oferty prenumeraty cyfrowej „Gazety Wyborczej”, z której cały przychód zostanie przekazany na społeczny komitet „Wspieram nauczycieli”. To kolejna akcja „Gazety Wyborczej”, która ma na celu wsparcie strajkujących nauczycieli w całej Polsce.

 – Protestujący pracownicy oświaty uczą nas dzisiaj demokracji, szacunku dla pracy, sprawiedliwości, determinacji, komunikacji bez przemocy. My, w „Gazecie Wyborczej”, chcemy ten ruch wesprzeć najmocniej, jak potrafimy, dlatego cały przychód z prenumeraty solidarnościowej przekażemy na komitet strajkowy – mówi Jerzy Wójcik, wydawca „Gazety Wyborczej”.

Czytelnicy mogą zakupić specjalną prenumeratę dziennika na miesiąc, kwartał lub rok. Mają oni do wyboru dwa pakiety – podstawowy z dostępem do treści tylko dla siebie oraz premium, z którego mogą korzystać trzy osoby. W ramach prenumeraty czytelnicy otrzymają dostęp do treści na Wyborcza.pl, w tym magazynów: „Duży Format”, „Magazyn Świąteczny”, „Ale Historia”, a także strony Wysokieobcasy.pl i 24 serwisów lokalnych, a dodatkowo w pakiecie premium – do strony pisma „Książki. Magazyn do Czytania” i treści z „Wysokich Obcasów Extra”.

Prenumeratę solidarnościową można zamawiać na stronie Wyborcza.pl/dlanauczycieli.

Cały przychód ze sprzedaży prenumeraty zostanie przekazany na społeczny komitet „Wspieram nauczycieli”, który czuwa, aby pieniądze otrzymali nauczyciele przebywający w najtrudniejszej sytuacji. Dziennikarz „Gazety Wyborczej” Wojciech Maziarski – którego komentarz zainspirował Forum Związków Zawodowych i Związek Nauczycielstwa Polskiego do utworzenia komitetu – został jego sekretarzem.

Prenumerata solidarnościowa to kolejna akcja „Gazety Wyborczej” mająca na calu wsparcie pracowników oświaty. Redakcja wydała dwa specjalne wydania dziennika – bezpłatne egzemplarze gazety strajkowej dla rodziców, uczniów i nauczycieli, które rozdawane były w szkołach i na ulicach w różnych miastach w Polsce. Od miesiąca publikowane są również opowieści pracowników oświaty pt. „Prawdziwy Dzień Nauczyciela”.

Ponadto redakcja serwisu Wyborcza.pl cały czas prowadzi relacje na żywo ze strajków. Reporterzy i dziennikarze „Gazety Wyborczej” zbierają w niej najnowsze informacje z Warszawy oraz innych miast z Polski. Redakcja przygotowała także newsletter strajkowy, w którym codziennie wieczorem można przeczytać podsumowanie najważniejszych wydarzeń. Zapisać się na niego można na Wyborcza.pl/newslettery.

Tegoroczna „Akademia Opowieści” – akcja dla czytelników „Gazety Wyborczej” została poświęcona właśnie nauczycielom, redakcja zachęca do dzielenia się opowieściami o wyjątkowych pedagogach, którzy stali się inspiracją na całe życie.

Comments

comments

4
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...