„Gazeta Wyborcza” wspiera ruch LGBT+

Informacja Prasowa - 11.08.2020
199

„Gazeta Wyborcza” wspiera ruch LGBT+

„Gazeta Wyborcza” wspiera ruch LGBT+

Na znak solidarności ze społecznością LGBT+ zespół „Gazety Wyborczej” 10 sierpnia br. do papierowego wydania dziennika dołączył plakat z tęczową flagą do wywieszenia w oknie. Plakat dostępny jest również w wersji cyfrowej na Wyborcza.pl. 

W zeszłym tygodniu w Warszawie odbyły się protesty przeciwko zatrzymaniu aktywistki Margot z kolektywu „Stop Bzdurom”, która została aresztowana pod zarzutem zniszczenia furgonetki z homofobicznymi hasłami oraz obrazy uczuć religijnych i znieważania pomnika Jezusa Chrystusa przed Bazyliką Świętego Krzyża w stolicy poprzez powieszenie na nim tęczowej flagi. Świadkowie tych wydarzeń relacjonują, że policja zatrzymywała nie tylko uczestników manifestacji w obronie aresztowanej Margot, ale także przypadkowych ludzi. Część z nich twierdzi, że została zatrzymana na niemal dwa dni nie tyle za udział w nielegalnym wydarzeniu, co posiadanie tęczowych symboli.

Na znak solidarności z Margot i całą społecznością LGBT+ redakcja „Gazety Wyborczej” 10 sierpnia, do papierowego wydania dziennika dodała plakat z tęczową flagą – symbolem tolerancji i równości.

– „Wyborcza” jest częścią demokracji, bez niej nasza praca przestanie być możliwa, chyba że zejdziemy do podziemia. Skrzywdzonych i poniżonych bierzemy w obronę – jasno, wyraźnie, bez oportunizmu i małostkowej taktyki” – mówi wicenaczelny „Gazety Wyborczej” Piotr Stasiński.

Comments

comments

199
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...