„Gazeta Wyborcza” rozpoczyna nowy projekt środowiskowy „JednaPlaneta.JednoŻycie”

Informacja Prasowa - 26.06.2020
183

„Gazeta Wyborcza” rozpoczyna nowy projekt środowiskowy „JednaPlaneta.JednoŻycie”

„Gazeta Wyborcza” rozpoczyna nowy projekt środowiskowy „JednaPlaneta.JednoŻycie”
 
Jak zatrzymać pogłębiający się kryzys środowiskowy? Czy ludzkość ma jeszcze czas, by uratować Ziemię przed całkowitą katastrofą ekologiczną? Aby odpowiedzieć na te i inne pytania dotyczące groźby załamania klimatu i wpływu człowieka na środowisko, „Gazeta Wyborcza” rozpoczyna projekt „JednaPlaneta.JednoŻycie, w ramach którego co tydzień na łamach gazety oraz w serwisie Wyborcza.pl będą ukazywać się artykuły dotyczące poszczególnych problemów środowiskowych. 26 czerwca br. rozpoczyna się pierwsza odsłona cyklu, w której głównym tematem będzie woda. 
 
 Rozchwiana pogoda, wielkie susze na przemian z wielkimi powodziami, słupek termometru, który rok po roku wspina się coraz wyżej. Kryzys klimatyczny wpływa na naszą codzienność i styl życia. Czy mamy jeszcze czas na zmianę tej z roku na rok pogarszającej się sytuacji, która prowadzi nas do nieodwracalnej klimatycznej katastrofy? To pytanie stawia sobie „Gazeta Wyborcza” rozpoczynając projekt „JednaPlaneta.JednoŻycie”, w którym dziennikarze opowiadają o załamaniu klimatu oraz szukają rozwiązań, które pojedynczy człowiek, duża organizacja czy samorząd mogą wdrożyć, aby sprostać środowiskowym wyzwaniom, z którymi przychodzi nam się mierzyć, zarówno w skali globalnej, jak i lokalnej.

Od jutra, 26 czerwca 2020 r., co tydzień przez trzy miesiące na łamach „Gazety Wyborczej” będą ukazywać się teksty dotyczące konkretnego problemu klimatycznego. Przez najbliższy kwartał tematem przewodnim cyklu będzie woda. Dziennikarze wraz z ekspertami spróbują udzielić odpowiedzi na pytania dotyczące m.in. zagrażającej nam suszy czy globalnej wojny o wodę opierając się na badaniach i rzetelnych raportach naukowych. Zaprezentują również przykłady jak zatrzymać wodę, żeby nie utracić jej bezpowrotnie, a także jak ją skutecznie oszczędzać.

Teksty będzie można czytać na łamach dziennika oraz na stronie akcji w serwisie Wyborcza.pl: tutaj.

Comments

comments

183
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...