„Gazeta Wyborcza” polskim partnerem w programie Google News Initiative Fellowship

Informacja Prasowa - 27.02.2019
254

„Gazeta Wyborcza” polskim partnerem w programie Google News Initiative Fellowship

„Gazeta Wyborcza” polskim partnerem w programie Google News Initiative Fellowship

 „Gazeta Wyborcza” dołączyła do tegorocznej edycji Google News Initiative Fellowship, programu organizowanego przez Europejskie Centrum Dziennikarstwa (EJC). Dzięki tej inicjatywie jedna osoba, wybrana spośród zgłoszonych kandydatów, odbędzie ośmiotygodniowy płatny staż dziennikarski w dziale danych „Gazety Wyborczej”. Aplikacje do programu można przesyłać do 1 kwietnia br.

Google News Initiative Fellowship, organizowany w krajach Unii Europejskiej przez Europejskie Centrum Dziennikarstwa (EJC), adresowany jest do studentów różnych kierunków studiów, którzy pasjonują się dziennikarstwem oraz nowymi technologiami, rozumiejąc ich coraz większą rolę w pracy redaktorów. Staże oferowane w programie to wyjątkowa okazja dla młodych osób, aby poznać specyfikę działania największych mediów informacyjnych w Europie, móc uczyć się od najlepszych dziennikarzy i zdobyć cenne doświadczenie. Europejskie Centrum Dziennikarstwa (EJC) stawia na jakościowe dziennikarstwo w erze cyfrowej i dzięki programowi GNI Fellowship chce kształcić nowe pokolenie dziennikarzy i rozwijać kompetencje, potrzebne do pracy w mediach.

W ramach tegorocznej edycji GNI Fellowship kilkadziesiąt osób, wybranych spośród wszystkich zgłoszonych kandydatów, zostanie zaproszonych na płatne ośmiotygodniowe staże wakacyjne w 40 redakcjach informacyjnych z 11 krajów europejskich: Austrii, Belgii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szwecji, Szwajcarii, Holandii oraz – po raz pierwszy w historii – Polski. W programie biorą udział m.in. brytyjski dziennik „The Guardian”, francuska agencja prasowa AFP, fiński publiczny nadawca radiowo-telewizyjny Yle czy irlandzki portal TheJournal.ie, ale również lokalne i regionalne media.

„Gazeta Wyborcza” dołączyła do tegorocznej edycji GNI Fellowship jako jedyny do tej pory partner medialny z Polski. Staż w redakcji dziennika odbędzie się w dziale danych, wydającym dwa serwisy:Sonar.Wyborcza.pl i BIQdata.Wyborcza.pl, w ustalonym, dogodnym dla obu stron czasie (w okresie między czerwcem a wrześniem br.).

Wszyscy stażyści otrzymają wynagrodzenie za swoją pracę (kwota ustalana będzie indywidualnie przez każdą z redakcji). Studenci otrzymają także opiekę mentorską Europejskiego Centrum Dziennikarstwa (EJC) i wezmą udział w jednodniowym szkoleniu w Brukseli. Będzie ono okazją do nawiązania kontaktów z innymi uczestnikami oraz udziału w praktycznych warsztatach, przygotowujących do staży w europejskich redakcjach.

Zgłoszenia do programu stażowego GNI Fellowship odbywają się przez stronę journalismfellowships.eu/apply. Aplikować mogą studenci studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich, którzy marzą o rozpoczęciu kariery w mediach. Termin nadsyłania zgłoszeń to 1 kwietnia br.

Comments

comments

254
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...