„Gazeta Wyborcza” na Campusie Polska Przyszłości i w rozmowie o tym, co miasta mogą zrobić dla młodych

Informacja Prasowa - 26.08.2021
88

"Gazeta Wyborcza" na Campusie Polska Przyszłości i w rozmowie o tym, co miasta mogą zrobić dla młodych

„Gazeta Wyborcza” na Campusie Polska Przyszłości i w rozmowie o tym, co miasta mogą zrobić dla młodych

 
Już w sobotę, 28 sierpnia 2021 r. „Gazeta Wyborcza” przyłączy się do debaty o polskich miastach na Campusie Polska Przyszłości w Olsztynie – wraz z samorządowcami i uczestnikami wydarzenia będzie zastanawiać się nad tym, co miasta mogą zrobić, by przyciągać nowych mieszkańców i zatrzymać tych, którzy już tam są. Rozmowę z prezydentami Gdańska, Kołobrzegu, Olsztyna, Poznania i Opola poprowadzi Mikołaj Chrzan, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”, szef redakcji lokalnych. Gościem Campusu Polska Przyszłości będzie także redaktor naczelny „Wyborczej” Adam Michnik, który 1 września weźmie udział – wraz z Rafałem Trzaskowskim – w rozmowie pod hasłem „Polska rogatych dusz”. Oba spotkania transmitowane będą online na profilu „Gazety Wyborczej” na Facebooku.
 
7W ramach wiosennej akcji „Supermiasta 2040” „Gazeta Wyborcza” zaprosiła czytelników do głosowania na 7 najważniejszych wyzwań dla ich miast i regionów. W akcji wzięło udział ponad 67 tys. osób, które wskazały 308 konkretnych zadań. Na podstawie tego werdyktu w redakcji powstała lista 7 kluczowych wyzwań, uniwersalnych dla wszystkich samorządów. Są nimi: 1. Zdrowi mieszkańcy, 2. Troska o wodę, 3. Zieleń dla każdego, 4. Współczesna mobilność, 5. Gościnne – Otwarte – Bezpieczne, 6. Miasto przystępne oraz 7. Duch miasta.
Obecnie, w ramach Campusu Polska Przyszłości, przedstawiciele redakcji będą kontynuować rozmowę na temat dalszych losów miast i regionów.
– Dla „Wyborczej” bardzo ważne są polskie miasta. Rozwijamy w nich nasze redakcje, ostatnio otworzyliśmy 4 nowe serwisy lokalne – łącznie mamy ich już 31 i pracujemy nad kolejnymi – mówi Mikołaj Chrzan, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”, szef redakcji lokalnych. – Wierzymy, że przyszłość miast zależy w dużym stopniu od tego, jak będą się one zmieniać, czy i które będą w stanie przyciągać młodych ludzi. Dlatego zdecydowaliśmy się na aktywny udział w Campusie – debatę z samorządowcami (co ważne: i z dużych, i małych miast), ale też i dyskusję z młodymi ludźmi z całej Polski 
Rozmowa z udziałem Aleksandry Dulkiewicz, prezydent Gdańska, Anny Mieczkowskiej, prezydent Kołobrzegu, Piotra Grzymowicza, prezydenta Olsztyna, Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania, Arkadiusza Wiśniewskiego, prezydenta Opola odbędzie się w sobotę, 28 sierpnia, o godz. 19:00 na scenie głównej Campusu Polska Przyszłości w Olsztynie. Debatę poprowadzi Mikołaj Chrzan z „Wyborczej”.
Gościem Campusu Polska Przyszłości będzie także redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” Adam Michnik. 1 września wraz z Rafałem Trzaskowskim weźmie on udział w rozmowie pod hasłem „Polska rogatych dusz”. Poprowadzi ją Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, niedawno społeczna kandydatka na RPO, teraz szefowa fundacji ClientEarth – organizacji prawniczej działającej na rzecz klimatu i środowiska. Początek spotkania o godz. 16:30.
Obie dyskusje będzie można śledzić online na Facebookowym profilu „Gazety Wyborczej”.
Campus Polska Przyszłości rozpocznie się 27 sierpnia br. w Olsztynie. Imprezę organizuje Ruch Wspólna Polska prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. To rodzaj szkoły letniej, której celem jest wyłonienie nowych liderów spośród uczestniczących w wydarzeniu młodych ludzi. Wśród zaproszonych na Campus Polska Przyszłości gości są m.in.: Gergely Karácsony (burmistrz Budapesztu), Swiatłana Cichanouska (prezydent elekt Białorusi), Zygmunt Miłoszewski (pisarz) i Marcin Matczak (konstytucjonalista).
Więcej informacji – https://campuspolska.pl/

Comments

comments

88
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...