Gazeta Wyborcza” dołączyła do grona ogólnopolskich partnerów 27. Finału WOŚP

Jerzy Ciszewski - 08.01.2019
26

Gazeta Wyborcza” dołączyła do grona ogólnopolskich partnerów 27. Finału WOŚP

Gazeta Wyborcza” dołączyła do grona ogólnopolskich partnerów 27. Finału WOŚP

 „Gazeta Wyborcza” po raz kolejny zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, tym razem jako oficjalny partner 27. Finału. Z tej okazji na łamach dziennika będzie można znaleźć cykl artykułów poświęconych działaniom Fundacji, a także specjalną akcję dla czytelników. Ponadto redakcja przygotowała wyjątkowe aukcje internetowe, z których dochód w całości zostanie przeznaczony na tegoroczny cel zbiórki – zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Od dzisiaj – poniedziałku, 7 stycznia br. aż do dnia 27. Finału WOŚP w „Gazecie Wyborczej” codziennie publikowane będą artykuły, dzięki którym czytelnicy dowiedzą się więcej na temat wydarzeń organizowanych w ramach tegorocznej edycji akcji, poznają historię dzieci i rodzin, którym dotychczas pomogła Fundacja oraz przeczytają o tym, jak wygląda praca lekarzy w polskich szpitalach dziecięcych. Poszczególne materiały będą dostępne na łamach ogólnopolskiego wydania dziennika, w jego lokalnych odsłonach oraz na Wyborcza.pl.

Wśród publikowanych przez „Gazetę Wyborczą” materiałów znajdzie się m.in. rozmowa z prof. Ireneuszem Haponiukiem, ordynatorem Oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej im. WOŚP ze szpitala w Gdańsku Zaspie oraz „Mapa WOŚP” – raport podsumowujący dotychczasowe działania Fundacji z podziałem na poszczególne miasta. Czytelnicy przeczytają także o trzech pokoleniach wolontariuszy z Gorzowa Wielkopolskiego, orkiestrowej sztafecie pokoleń z Łodzi oraz jednej z najstarszych uczestniczek zbiórek, prawie 80-letniej Helenie Heimrath z Gdańska, która i w tym roku zamierza aktywnie wziąć udział w Finale WOŚP. Z kolei wywiad z Jerzym Owsiakiem ukaże się w dzienniku w sobotę, 12 stycznia br. na dzień przed Finałem.

Dziennikarze „Gazety Wyborczej” przygotowali również specjalną akcję, w której zapraszają czytelników, aby opowiedzieli swoje historie związane z WOŚP. Opowieści można nadsyłać listownie na adres redakcji oraz za pomocą mediów społecznościowych do 13 stycznia br.

„Gazeta Wyborcza” po raz kolejny aktywnie włączy się także w zbieranie funduszy na tegoroczny cel zbiórki i zaprasza do udziału w aukcjach charytatywnych, z których dochód w całości przeznaczony zostanie na WOŚP. Od dzisiaj, poniedziałku – 7 stycznia br., za pośrednictwem aukcji Allegro dla WOŚP na stronie aukcje.wosp.org.plprzez dwa tygodnie będą trwać trzy licytacje.

W pierwszej aukcji do zdobycia jest rysunek autorstwa Andrzeja Milewskiego znanego jako Andrzej Rysuje. Obrazek zostanie opublikowany na pierwszej stronie „Gazety Wyborczej”, a jego oryginał wraz z autografem autora trafi do rąk osoby, która zaoferuje najwyższą kwotę. https://aukcje.wosp.org.pl/andrzej-rysuje-rysunek-z-autografem-autora-i8689675

Cieszący się ogromną popularnością w 2018 r. spacer po Puszczy Białowieskiej z przyrodnikiem Adamem Wajrakiem będzie licytowany również w tym roku. W pakiecie znajdą się nocleg w Białowieży dla czterech osób oraz dwie wydane w zeszłym roku książki wraz z autografami autorów – „Zew padliny” Adama Wajraka i Tomasza Samojlika oraz „Wielka Księga Prawdziwych Tropicieli” Adama Wajraka. https://aukcje.wosp.org.pl/spacer-po-puszczy-bialowieskiej-z-adamem-wajrakiem-i8689756

W trzeciej aukcji „Gazeta Wyborcza” zaoferuje cyfrową prenumeratę dziennika na 100 lat (i jeden dzień dłużej) na wszystkich nośnikach – m.in. na komputerach i telefonach komórkowych, a w przyszłości również na urządzeniach, które jeszcze nie zostały wymyślone. https://aukcje.wosp.org.pl/prenumerata-wyborcza-pl-na-100-lat-i8689657

Ponadto redakcja wrocławskiego wydania „Gazety Wyborczej” przygotowała dwie dodatkowe aukcje charytatywne, w których będzie można wylicytować prywatny spacer po Wrocławiu z Beatą Maciejewską oraz kurs fotograficzny z Mieczysławem Michalakiem. Obie aukcje potrwają do 14 stycznia br. Więcej informacji można znaleźć na Wroclaw.Wyborcza.pl.

W dniu tegorocznego Finału WOŚP dziennikarze „Gazety Wyborczej” będą obecni w sztabie centralnym w Warszawie i w wielu innych sztabach Orkiestry w całej Polsce, obserwując i relacjonując przebieg zbiórki. Relacje z niedzielnych wydarzeń pojawią się również na profilu dziennika na Facebooku oraz w serwisie Wyborcza.pl.

  1. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę, 13 stycznia br., a jego celem jest pozyskanie środków na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W dniu Finału 120 tysięcy wolontariuszy będzie kwestowało na rzecz WOŚP na ulicach nie tylko Polski, ale i kilkudziesięciu miast na całym świecie. Odbędzie się wiele tysięcy koncertów, imprez i organizowanych całkowicie oddolnie wydarzeń, a o godz. 20:00 niebo tradycyjnie rozświetli „Światełko do nieba” – happening będący punktem kulminacyjnym całodziennej akcji. 

wosp.org.pl

BILLBOARD_6_wersja 2

Comments

comments

26
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...