Gazeta.pl po raz piąty wspiera akcję „Adoptuj pszczołę”

Informacja Prasowa - 04.10.2019
241

Gazeta.pl po raz piąty wspiera akcję „Adoptuj pszczołę"

W piątek, 4 października br. stroną główną Gazeta.pl po raz kolejny będą rządzić pszczoły! Jak co roku, redakcja portalu włączy się w akcję Fundacji Greenpeace Polska „Adoptuj pszczołę”, dzięki której już od 7 lat tysiące osób angażuje się w pomaganie tym pożytecznym owadom.

Gazeta.pl jest partnerem akcji „Adoptuj pszczołę” już po raz piąty. W piątek redakcja portalu będzie zachęcała swoich czytelników do wirtualnego „adoptowania” owadów. Na stronie głównej portalu od godz. 10:00 do 18:00 Piotr Mikołajczyk z Gazeta.pl i Krzysztof Cibor z Greenpeace Polska poprowadzą relację LIVE ze zbiórki pieniędzy.

W tegorocznej edycji organizatorzy akcji zwracają szczególną uwagę na to, jaki wpływ na populację pszczół i dzikich zapylaczy mają zmiany klimatyczne. To temat bliski redakcji Gazeta.pl, która od maja publikuje cykl „Piątki dla klimatu”, a w ten piątek prezentuje ostatnią odsłonę cyklu „Piątka Gazeta.pl”, której tematem jest właśnie ekologia.

W związku z akcją na stronie głównej portalu publikowane będą artykuły na temat życia pszczół oraz materiały poświęcone projektowi „Adoptuj pszczołę”, a czytelnicy Gazeta.pl będą mogli sprawdzić się w specjalnym quizie o tych owadach. Jak co roku, obok logo Gazeta.pl na jeden dzień pojawi się pszczoła.

Dzięki wsparciu akcji przez Hash.fm, agencję inflencer marketingu z Grupy Agora, tegoroczną edycję „Adoptuj pszczołę” mogą promować także mikroinfluencerzy za pośrednictwem platformy Fameshop. Więcej: https://fameshop.fm/action/dolacz-do-akcji-adoptuj-pszczole-

Pszczoły można adoptować na stronie Adoptujpszczole.pl do 8 listopada br., do końca dnia. W tym roku wirtualne adopcje pomogą m.in. zaktualizować Narodową Strategię Ochrony Owadów Zapylających czy stworzyć modelowe rozwiązanie dla miejskiej zieleni, by wprowadzić więcej dzikiej przyrody do miast i dzięki niej lepiej chronić ludzi i pszczoły przed niebezpiecznie zmieniającym się klimatem.

„Adoptuj pszczołę” to największy w Polsce pod względem liczby uczestników projekt crowdfundingowy. Decydując się na wirtualne adopcje na stronie Adoptujpszczole.pl każdy ma szansę pomóc pszczołom miodnym i dziko żyjącym.

 Więcej informacji o akcji: https://adoptujpszczole.pl/

 

Comments

comments

241
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...