Gaspol chce rozwiązać problem smogu w Polsce

Informacja Prasowa - 01.12.2017
23

Gaspol chce rozwiązać problem smogu w Polsce

Z symulacji przeprowadzonej na zlecenie władz Grodziska Mazowieckiego wynika, że wymiana pieców węglowych na kotły gazowe spowodowałaby eliminację emisji rakotwórczego benzo(a)pirenu, dwutlenku siarki, tlenku węgla i pyłów zawieszonych PM10 do atmosfery.

Skutki tzw. niskiej emisji, czyli wydzielania substancji toksycznych do atmosfery, są najbardziej wyczuwalne na wysokości do 60 cm nad powierzchnią ziemi, czyli na poziomie, gdzie przewożone są dzieci w wózkach.

Link do wideo

– Gaspol jest firmą społecznie odpowiedzialną i od lat zaangażowaną w działania na rzecz ochrony środowiska, szczególnie w obszarze jakości powietrza. W tym roku wystartowała społeczna kampania informacyjna, która informuje jakie są rzeczywiste przyczyny zanieczyszczenia i wpływ unoszących się w powietrzu toksyn na ludzkie zdrowie oraz jakie jest rozwiązanie tego problemu –powiedziała  serwisowi eNewsroom Natalia Rostkowska, rzecznik prasowy Gaspol – W kilkudziesięciu miastach w Polsce pojawią się billboardy ukazujące cztery grupy społeczne najbardziej narażone na szkodliwe działanie zanieczyszczeń powietrza.Są to kobiety w ciąży i ich nienarodzone jeszcze dzieci, seniorzy – osoby po 65. roku życia, ludzie uprawiający sport na zewnątrz oraz małe dzieci. W trzech aglomeracjach – Trójmieście, Warszawie i Górnośląskim Okręgu Przemysłowym ta sama wizualizacja pojawi się także na autobusach miejskich. Oprócz tego uruchomiona została strona internetowa, gdzie można znaleźć informacje na temat smogu. Dostępny jest tam słownik pojęć z nazwami szkodliwych substancji i wyjaśnieniem ich działania, jak również informacje o możliwym rozwiązaniu problemu zanieczyszczeń powietrza. Jest nim wykorzystanie gazu płynnego. Informacje można znaleźć pod adresem www.gaspoldobraenergia.pl – dodała Rostkowska.

Na podstwie eNewsroom 

Comments

comments

23
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...