Gala plebiscytu Stołek i Noga od Stołka 2021 już w czwartek, 31 marca br.   

Informacja Prasowa - 30.03.2022
78

Gala plebiscytu Stołek i Noga od Stołka 2021 już w czwartek, 31 marca br.   

Gala plebiscytu Stołek i Noga od Stołka 2021 już w czwartek, 31 marca br. 

Stołeczna redakcja „Gazety Wyborczej” zaprasza na finałową galę jubileuszowej, 15. edycji plebiscytu Stołek i Noga od Stołka, która odbędzie się w najbliższy czwartek – 31 marca br. w Skyfall Warsaw. Podczas wydarzenia ogłoszeni zostaną tegoroczni laureaci plebiscytu – osoby lub instytucje, które w 2021 r. przyczyniły się do rozwoju stolicy, a także ci, którzy zaszkodzili miastu i jego mieszkańcom. Na uroczystość obowiązują akredytacje dziennikarskie. ​​​​​​​

Bohaterów oraz antybohaterów minionego roku wybrało jury, czyli redakcja „Gazety Stołecznej”. Swój werdykt wydali tez czytelniczki i czytelnicy dziennika w internetowym głosowaniu na Warszawa.wyborcza.pl/plebiscyt, które trwało zakończyło się wczoraj, 28 marca br. Ci, którzy zasłużyli się dla Warszawy w 2021 r. otrzymają Stołek, natomiast ci, którzy zaszkodzili miastu – Nogę od Stołka.

W każdej z kategorii redakcja wytypowała po 6 kandydatów, o których było głośno w ub.r. także na łamach warszawskiego wydania „Wyborczej”. W gronie tegorocznych nominowanych w kategorii Stołek znaleźli się: ruch miejski Miasto Jest Nasze, Echo Investment i JEMS Architekci, Grupa Granica, Lotna Brygada Opozycji, aktywista LGBT Bart Staszewski oraz kardiochirurg z kliniki MSWiA prof. Piotr Suwalski.

W kategorii Noga od Stołka nominowani w tym roku są: piosenkarka Edyta Górniak, szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk, komendant straży miejskiej Zbigniew Leszczyński, wojewódzki konserwator zabytków Jakub Lewicki, wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł oraz członkowie warszawskiego Klubu „Gazety Polskiej”.

Sylwetki wszystkich nominowanych można znaleźć w serwisie Warszawa.wyborcza.pl/plebiscyt.

Uroczysta gala, na której ogłoszone zostaną wyniki plebiscytu, odbędzie się w czwartek, 31 marca br. o godz. 19:00 w Skyfall Warsaw – na 46. piętrze wieżowca Unit Warsaw (adres: rondo Daszyńskiego 1).

Czwartkowa uroczystość – po roku przerwy – odbędzie się stacjonarnie. Ze względu na trwającą pandemię COVID-19 oraz obowiązujące do tej pory obostrzenia w organizowaniu tego typu wydarzeń w ubiegłym roku gala odbywała się tylko w sieci. Galę poprowadzą redaktorka naczelna „Gazety Stołecznej” Małgorzata Bujara oraz dziennikarz „Wyborczej” Michał Nogaś, a imprezę uświetni występ Ifi Ude.

Comments

comments

78
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...