Fundacja Ronalda McDonalda wzmacnia swój zespół

Informacja Prasowa - 17.07.2018
294

Fundacja Ronalda McDonalda wzmacnia swój zespół

Krzysztof Kłapa objął funkcję Prezesa zarządu Fundacji Ronalda McDonalda. Wcześniej, przez 27 lat pracował w strukturach kierowniczych McDonald’s Polska odpowiadając m. in. za promocję, działania wizerunkowe i komunikację korporacyjną. Był jedną z osób, które zakładały w Polsce Fundację Ronalda McDonalda łącząc przez szereg lat pracę w McDonald’s z zaangażowaniem w działania Fundacji. Od początku istnienia tej organizacji pożytku publicznego zasiadał w jej zarządzie współtworząc prowadzone przez Fundację programy realizowane w ramach ogólnopolskich platform „Nie nowotworom u dzieci” i „Aby Rodzina mogła być razem”.

– Cieszę się, że nadszedł w moim życiu czas, kiedy mogę w całości poświęcić się pracy na rzecz Fundacji. Mam jasny plan tego, co chciałbym osiągnąć kierując tą organizacją. Po wielu latach pracy w doskonale zorganizowanej korporacji w pełni doceniam znaczenie przemyślanej i efektywnie realizowanej strategii. Moją ambicją jest wzmocnienie pozycji Fundacji zarówno w Polsce, jak i w ramach globalnej sieci RMHC (Ronald McDonald House Charities). – opowiada o swoich celach Krzysztof Kłapa. – Widzimy, że to co robimy ma autentyczny sens, wychodzi naprzeciw potrzebom. Programy mające na celu skuteczną promocję profilaktyki onkologicznej najmłodszych i wspieranie rodzin hospitalizowanych dzieci mają wielką moc przyciągania. W nasze działania angażuje się coraz więcej ludzi i firm zjednoczonych wspólną ideą pomagania. Chcemy tworzyć dla nich jak najlepsze warunki współpracy tak abyśmy wspólnie mogli jak najlepiej i jak najskuteczniej wspierać tych, którzy takiego wsparcia potrzebują najbardziej.

O Fundacji

„Aby rodzina mogła być razem” – to misja powstałej w 2002 roku Fundacji Ronalda McDonalda należącej do działającej w 64 krajach sieci organizacji dobroczynnych Ronald McDonald House Charities. Jej programy są realizowane dzięki wsparciu firm, osób prywatnych i wolontariuszy. Skala tych działań obejmuje całą Polskę. W centrum uwagi znajduje się profilaktyka zdrowotna dzieci oraz wsparcie dla rodziny w czasie ciężkiej choroby jej najmłodszych członków.

Kluczowe programy Fundacji to Domy Ronalda McDonalda – komfortowe, bezpłatne hotele dla rodzin hospitalizowanych dzieci oraz lokalizowane w szpitalach pediatrycznych Pokoje Rodzinne, gdzie rodziny i opiekunowie hospitalizowanych dzieci mogą korzystać z nowoczesnego zaplecza socjalnego: pokojów dziennego pobytu, pralni, kuchni oraz łazienek. Działania mające na celu poprawę warunków pobytu rodzin hospitalizowanych dzieci dopełnia projekt „Łóżko dla Rodzica”. Wygodne, uzupełnione kompletami pościeli łóżka, składane na dzień i używane jako fotel. Kolejnym kluczowym obszarem działań Fundacji jest profilaktyka onkologiczna. Służy temu między innymi program bezpłatnych, ogólnopolskich badań USG na pokładzie mobilnego ambulansu medycznego. Finansowane przez Fundację szkolenia lekarzy POZ we wczesnym wykrywaniu nowotworów, wykłady i specjalistyczne wydawnictwa dla rodziców poświęcone profilaktyce onkologicznej uzupełniają listę działań w tym zakresie.

Comments

comments

294
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...