Fundacja Roberta Korzeniowskiego uhonorowała najlepszych młodych sportowców sezonu 2022

Informacja Prasowa - 08.12.2022
104

W  siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyła się uroczysta gala

Fundacja Roberta Korzeniowskiego uhonorowała najlepszych młodych sportowców sezonu 2022

W sobotę 3 grudnia br. w  siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyła się uroczysta gala fundacji Roberta Korzeniowskiego, podczas której zostali uhonorowani młodzi zawodnicy, sportowcy klubu RK Athletics, trenerzy oraz promotorzy sportu wśród młodzieży. Gospodarzem wydarzenie był sam 4-krotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym, który każdego dnia promuje aktywny styl życia oraz zasady fair play.

Uroczysta sobotnia gala dostarczyła uczestnikom wielu wrażeń, ale też była świętem środowiska sportowego – rodziców, terenów, promotorów sportu oraz samych zawodników. Podczas wydarzenia zostało uhonorowanych 38 adeptów sportu m.in. w takich dyscyplinach lekkoatletycznych, jak chód sportowy, bieganie, rzut oszczepem i skok w dal. Medale i dyplomy przyznano w różnych kategoriach wiekowych.

Twórcą klubu sportowego RK Athletics jest wielokrotny Mistrz Olimpijski Robert Korzeniowski, który pełni rolę głównego trenera w klubie oraz przede wszystkim jest ambasadorem misji fundacji, aby edukować poprzez sport młodzież i całe rodziny, rozwijać pasję do sportu, kształtować odpowiednie postawy oraz budować fundament dla przyszłego rozwoju indywidulnego. Robert Korzeniowski osobiście odpowiada za cały koncept merytoryczny zajęć, angażuje się w prowadzenie treningów chodowych (walkingu) oraz odkrywa młode talenty wśród młodzieży. Na co dzień te wszystkie aktywności wspiera profesjonalny zaangażowany zespół specjalistów i trenerów,  wśród których niejednokrotnie znajdują się medaliści i multimedaliści.

Wydarzenie swoją obecnością uświetnili znani i utytułowani sportowcy oraz przedstawiciele władz samorządowych miasta, partnerzy strategiczni i sponsorzy fundacji. Nagrody dla wyróżnionych zawodników, sportowców i działaczy ufundowała marka WeNet, która od ponad roku jest dumnym sponsorem wszelkich aktywności podejmowanych przez fundację Roberta Korzeniowskiego.

Uroczysta gala zakończyła sezon sportowy 2022 r., stanowiła podsumowanie osiągnieć Fundacji oraz klubu RK Athletics, a jednocześnie była świętem sportu i inspiracją dla jej uczestników do podejmowania dalszych wyzwań sportowych oraz wspierania młodych sportowców i ich trenerów. Być może wśród obecnych na sobotniej gali znaleźli się przyszli mistrzowie olimpijscy.

Sport to nie tylko rywalizacja sportowa i codzienny trud, to również indywidualny codzienny rozwój i nauka budowania relacji w grupie. Najwięcej radości daje mi poczucie, że treningi lekkoatletyczne stają się okazją do wszechstronnego rozwoju młodzieży, inspirują i motywują do podejmowania wyzwań. Dzisiejsze spotkanie jest dumą fundacji, świętem dla wszystkich pasjonatów sportu, okazją do uhonorowania osiągnięć sportowych, ale też dniem, w którym dzielimy się pasją i snujemy plany na przyszłość. W moim odczuciu sport jest ważnym fundamentem rozwoju osobistego i daje trwałą podstawę do śmiałego patrzenia w przyszłość. – komentuje Robert Korzeniowski, założyciel i mentor  fundacji Robert Korzeniowskiego.

Na uwagę zasługuje fakt, że fundacja Roberta Korzeniowskiego otacza opieką również sportowców z Ukrainy. Wsparcie tej grupy miłośników sportów jest w obecnej sytuacji niezwykle ważne, gdyż umożliwia kontynuację treningów i dodaje otuchy w trudnym dla tych sportowców czasie, którzy nadal mogą  rozwijać się i zdobywać medale, i to pod skrzydłami mistrza.

Historia Roberta Korzeniowskiego jest doskonałym przykładem na to, jak można połączyć doświadczenie sportowe z biznesem oraz jak swoim przykładem inspirować innych do podejmowania wyzwań i łączenia pasji z codziennym wysiłkiem i systematyczną pracą. Cieszymy się, że WeNet aktywnie wspiera tego rodzaju inicjatywy. Jesteśmy związani z Robertem Korzeniowskim od ponad roku i cały czas ściśle współpracujemy i wspieramy jego działania na wielu polach nie tylko biznesowych, ale również edukacyjnych. Misja fundacji Roberta Korzeniowskiego i klubu RK Athletics doskonale współgra z wartościami, którymi kieruje się marka WeNet, ponieważ opierają się one na edukacji  sportowej całych rodzin, inspirują do wychowania przez sport w duchu fair play, angażują do wspólnej realizacji sportowych pasji. W tym roku ufundowaliśmy nagrody dla wyróżnionych sportowców – mówi Anna Pszczółkowska, Business Development & Communication Director WeNet Group S.A.

Comments

comments

104
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...