Fundacja Olgi Tokarczuk. „Będę mogła jeszcze coś fajnego zrobić dla świata”

Informacja Prasowa - 04.12.2019
40

Fundacja Olgi Tokarczuk. "Będę mogła jeszcze coś fajnego zrobić dla świata" - TVN24.pl

Promocja kultury i sztuki, praw człowieka i swobód obywatelskich, a także wsparcie działalności ekologicznej – to tylko niektóre z celów statutowych fundacji Olgi Tokarczuk. Noblistka do rady swojej fundacji powołała Agnieszkę Holland i Ireneusza Grina.

Po wieści o tym, że otrzymałam Nagrodę Nobla ucieszyłam się, że wciąż jeszcze jestem młoda. Wiecie o tym, że nagrody takie bardzo często dostają ludzie już wiekowi. Cieszyłam się z tego, że będę miała możliwość coś jeszcze zrobić fajnego dla świata – powiedziała Olga Tokarczuk na spotkaniu z dziennikarzami w gabinecie prezydenta Wrocławia. Tym czymś ma być właśnie jej fundacja.

Promocja kultury i sztuki, praw człowieka i swobód obywatelskich 

Laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018 poinformowała, że prace nad statutem fundacji wciąż trwają. Jednocześnie zadeklarowała, że na jej rzecz przekaże 350 tysięcy złotych, a do rady fundacji powołała reżyserkę Agnieszkę Holland i Ireneusza Grina, dyrektora Wrocławskiego Domu Literatury.

Czym zajmować się będzie fundacja Olgi Tokarczuk?

Jednym z celów statutowych fundacji ma być wsparcie i promocja polskiej kultury i sztuki za granicą. Fundacja ma zajmować się też promocją praw człowieka i swobód obywatelskich, a także wsparciem działalności ekologicznej. – Nad statutem wciąż pracujemy. Tak że to będzie się jeszcze zmieniało i doprecyzowało – podkreśliła noblistka.

Willa od miasta

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk poinformował natomiast, że miasto Wrocław na potrzeby fundacji przekaże willę Marii i Tymoteusza Karpowiczów, która znajduje się przy ulicy Krzyckiej. – Miasto odrestauruje willę, chcemy zrobić to jak najszybciej. Chcemy, by to miejsce służyło literaturze i przez to chcemy wypełnić wolę Tymoteusza Karpowicza – podkreślił prezydent.

źródło: TVN24.pl

06.02.2017 Warszawa Spotkanie Centrum Premier z Agnieszka Holland i Olga Tokarczuk N/z Olga Tokarczuk fot Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Comments

comments

40
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...