Fundacja Invictus i portal ABC Rynków dla Kapitalni.org

Informacja Prasowa - 21.08.2017
152

Fundacja Invictus i portal ABC Rynków dla Kapitalni.org

Fundacja Invictus została partnerem platformy edukacyjnej Kapitalni.org, która propaguje wiedzę finansową wśród Polaków. Do partnerów dołączył również portal wiedzy inwestycyjnej ABC Rynków prowadzony przez fundację. Dzięki podjęciu współpracy na Kapitalni.org będą pojawiały się materiały o rynkach finansowych oraz inwestycjach.

Edukacja finansowa to wciąż niewygodny temat dla wielu Polaków. Jak pokazują badania Ipsos zrealizowane dla Kapitalni.org, jedynie 7 proc. osób uważa, że poziom ich wiedzy w tym zakresie można określić jako bardzo dobry, a aż 19 proc. ocenia go jako niski. Z kolei blisko co drugi badany twierdzi, że ma średnią wiedzę na tematy finansowe. Platforma edukacyjna Kapitalni.org powstała, aby uświadamiać Polakom, jak duże znaczenie w ich życiu ma edukacja oraz podejmowanie odpowiednich decyzji finansowych. Portal zawiera merytoryczne i praktyczne porady dotyczące pożyczania, oszczędzania, wychodzenia z długów, pomnażania oszczędności, psychologii finansów czy też bezpieczeństwa finansowego i cyfrowego.

– Platforma wciąż się rozwija. Sukcesywnie powiększa się także grono jej partnerów. Dzięki temu użytkownicy portalu mogą korzystać z wiedzy ekspertów z różnych dziedzin. Współpraca z Fundacją Invictus zaowocuje materiałami m.in. z zakresu rynków finansowych oraz inwestycji – mówi Agnieszka Szczepanik, kierownik projektu Kapitalni.org.

– Propagowanie nowoczesnej edukacji finansowej wśród Polaków to podstawowa misja naszej fundacji. W naszej działalności stawiamy zwłaszcza na praktykę i samodzielne myślenie. Chcemy, aby każdy potrafił indywidualnie podejmować decyzje istotne dla jego budżetu – mówi Karol Pękowski z Fundacji Invictus. – Uważamy, że platforma Kapitalni.org to miejsce, gdzie Polacy mogą skutecznie poszerzać swoje finansowe horyzonty. Dlatego za jej pośrednictwem chcemy podzielić się z innymi naszym doświadczeniem i wiedzą – dodaje.

Comments

comments

152
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...