Fudacja „Sprzymierzeni z GROM” organizuje Bieg na Kopiec Powstania Warszawskiego

Informacja Prasowa - 05.10.2016
18

8 października bieg dla weteranów Powstania Warszawskiego

8 października odbędzie się  I Bieg na Kopiec Powstania Warszawskiego pod hasłem: „Oni przelewali krew, my przelewamy tylko pot”. Organizatorami imprezy są: Fundacja „Sprzymierzeni z GROM” we współpracy z DEM’a Promotion Polska oraz Klubem Motocyklowym Służb Mundurowych Smoking Barrels. Zapisy online trwają do 6.10. 

Dochód z tego wydarzenia zostanie przeznaczony na pomoc weteranom Powstania Warszawskiego oraz weteranom współczesnych konfliktów zbrojnych. 

Bieg odbędzie się w Warszawie 8 października br. w godzinach popołudniowych i wieczornych. Jego formuła polega na maksymalnie 63-krotnym pokonaniu odcinka (dowolna ilość okrążeń) biegnącego od podnóża kopca na szczyt schodów, następnie obiegając go zalesioną ścieżką w kierunku startu lub mety, które zlokalizowane są u podnóża kopca. Trasa ma charakter ok. 750-metrowej pętli, a ze względu na swój nieco ekstremalny charakter stanowi nie lada wyzwanie. Co ciekawe, to pierwsze tego typu wydarzenie sportowe na Kopcu Powstania Warszawskiego. Zawody nie przewidują klasyfikacji ani zwycięzców. Każdy zawodnik Biegu Pamięci, niezależnie od przebytego dystansu, traktowany jest jak triumfator.

Bieg ten ma być szczególnym wyrazem hołdu wobec tragicznego wydarzenia, jakim było Powstanie Warszawskie. Pragniemy również oddać hołd weteranom Wojska Polskiego – żołnierzom zaangażowanym niegdyś w konflikty zbrojne oraz misje stabilizacyjne na całym świecie.

Organizatorzy chcą w ten sposób symbolicznie połączyć przeszłość i teraźniejszość, podkreślając pamięć i szacunek wobec tych, którzy stali i stoją na straży naszego bezpieczeństwa. Chcemy również ocalić od zapomnienia piosenki powstańcze z okresu PW. W związku z tym każdy zawodnik otrzyma w pakiecie startowym kompilację pt. „Ryszard Makowski. Niepokonane miasto: piosenki Powstania Warszawskiego”.

Opłata za pakiet startowy wynosi 60 zł. Więcej szczegółów znajduje się na stronie:

http://fundacja-sprzymierzeni.pl/?aktualnosci=i-bieg-na-kopiec-powstania-warszawskiego  

 

Comments

comments

18
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...