FREE WORLD FREE PRESS – na debatę zapraszają Hanna Lis i Michał Nogaś oraz dziennikarze „Gazety Wyborczej”

Informacja Prasowa - 17.05.2019
190

FREE WORLD FREE PRESS - na debatę zapraszają Hanna Lis i Michał Nogaś oraz dziennikarze "Gazety Wyborczej"

W środę, 22 maja br. o godz. 19.00 w warszawskiej siedzibie „Gazety Wyborczej” rozpocznie się debata FREE WORLD FREE PRESS. Jej gośćmi będą m. in. Jarosław Kurski, Tomasz Sekielski, Piotr Kraśko, Jerzy B. Wójcik, Leszek Jażdżewski i Artur Kurasiński. Już teraz na wyjątkowe dyskusje o przyszłości mediów publicznych oraz demokratycznego dziennikarstwa zapraszają na Wyborcza.pl prowadzący panele Hanna Lis i Michał Nogaś, a dziennikarze „Gazety Wyborczej” w specjalnej zapowiedzi wideo wskazują przełomowe materiały, które zmieniły rzeczywistość. 
Jakie wyzwania stoją dziś przed dziennikarzami? Czy potrzebne są media publiczne? Czym jest demokratyczne dziennikarstwo? Kto jest dziś cenzorem, a kto trollem? Czym jest dziennikarska wolność? – o tym wszystkim dyskutować będą goście i uczestnicy wyjątkowego wydarzenia, które odbędzie się w środę, 22 maja br. w siedzibie „Gazety Wyborczej” w Warszawie przy ul. Czerskiej 8/10.
W ramach w spotkania przewidziane są dwa panele:
 • Przyszłość mediów publicznych w Polsce, który poprowadzi Michał Nogaś. Rozmawiać będą między innymi:
  – Maciej Czajkowski – „Gazeta Wyborcza”/ BBC
  – Krzysztof Luft
  – prof. Arkadiusz Stempin
  – Dominika Bychawska-Siniarska – Helsińska Fundacja Praw Człowieka
  – Jerzy B. Wójcik – wydawca „Gazety Wyborczej”
  – Piotr Kraśko TVN / Radio TOK FM
 • Rola dziennikarstwa i wolnych mediów na świecie – wczoraj, dzisiaj i jutro, który poprowadzi Hanna Lis. Panelistami będą:
  – Jarosław Kurski – pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”
  – Harlan Mandel – dyrektor zarządzający Media Development Investment Fund
  – Magdalena Chudzikiewicz – członek zarządu Polska Press
  – Leszek Jażdżewski – Liberte
  – Tomasz Sekielski – reporter, dokumentalista
  – Artur Kurasiński – bloger, konsultat, przedsiębiorca internetowy.
Zaproszenie wideo od Hanny Lis na środową dyskusję można zobaczyć na Wyborcza.pl – link, podobnie, jak zaproszenie Michała Nogasia – link.
Dodatkowo w materiale wideo o przełomowych tekstach swoich i innych opowiadają dziennikarze „Gazety Wyborczej”, m.in. Marcin Kącki i Bartosz T. Wieliński – link. Premiera całego nagrania nastąpi na debacie 22 maja br.
 
W czasie wieczoru otwarta zostanie także wystawa fotografii Yannisa Behrakisa, składająca hołd jego pracy i profesjonalnemu poświęceniu. Ekspozycji patronująAgencja Reuters i zespół European Press Prize.
Yannis Behrakis był jednym z bardziej utytułowanych i znanych fotografów pracujących dla Agencji Reuters. W czasie 30 lat swojej pracy dla Reutersa był świadkiem najbardziej burzliwych wydarzeń na wszystkich kontynentach. Zarówno swoją pracą, jak i umiejętnościami oraz odwagą zapracował sobie na szacunek ze strony kolegów i rywali. W 2016 r. przewodził zespołowi, który zdobył Nagrodę Pulitzera za relacje dotyczące kryzysu uchodźczego. Po długiej walce z rakiem zmarł 2 marca 2019 r. w wieku 58 lat.
Środowe wydarzenie poprowadzi Kamila Kalińczak.
Zainteresowani udziałem w spotkaniu FREE WORLD FREE PRESS i rozmową z wybitnymi specjalistami ze świata mediów mogą już kupić bilety na to wydarzenie – na stronie: https://bilety.cojestgrane24.pl/debata_o_mediach
 
Zapraszamy wszystkie redakcje mediowe do udziału w spotkaniu. Zainteresowanych prosimy o kontakt w sprawie akredytacji – e-mail na adres: biuroprasowe@agora.pl.
W trakcie wydarzenia będzie możliwa rejestracja dźwięku i obrazu oraz robienie zdjęć przez pierwszych 20 minut rozmowy.
Debata i otwarcie wystawy odbędą się w przeddzień święta dziennikarstwa – 23 maja 2019 r. zostanie wręczona European Press Prize Award 2019.

Comments

comments

190
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...