Fiskus uderza w imprezy integracyjne. Poczęstunków dla samozatrudnionych nie można odliczać

Informacja Prasowa - 16.10.2019
106

Fiskus uderza w imprezy integracyjne. Poczęstunków dla samozatrudnionych nie można odliczać

Zanim pracodawca odliczy wydatki na imprezy integracyjne, powinien sprawdzić, czy przy stole nie siedział czasem samozatrudniony. Fiskus twierdzi bowiem, że za taką osobę odliczeń nie ma.

Organizacja imprez integracyjnych to jeden z kosztów, który przysługuje prowadzącym firmy. Fiskus zaostrza jednak stanowisko w tej sprawie. Zanim pracodawca odliczy poczęstunek będzie musiał sprawdzić, czy nie uraczył się nim czasem samozatrudniony. Odliczenie przychodu będzie możliwe bowiem wyłącznie w przypadku etatowca lub jego rodziny – donosi „Rzeczpospolita„.

Fiskus dziś twierdzi, że wydatków odliczyć nie można. Dwa late temu pisał co innego

Stanowisko w sprawie wydał dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej. Jeszcze dwa lata temu ta sama instytucja twierdziła, że „podwykonawcy, pomimo prowadzenia działalności gospodarczej, stanowią stały element całego zespołu”. Dzisiaj, jak widać, podejście do zagadnienia znów się zmieniło.

Firmy zajmujące się imprezami integracyjnymi w wyniku zmiany przepisów mogą mieć więcej pracy. Przedsiębiorcy mogą natomiast poczuć się zniechęceni do organizowania wspólnych wyjazdów – zawsze istnieje bowiem ryzyko sporu z urzędem skarbowym na temat kosztów.

W walce o pieniądze fiskus nie cofnie się przed niczym

Obawy przedsiębiorców nie są bezpodstawne. O tym, że fiskus potrafi walczyć z przedsiębiorcą „do upadłego” słyszeliśmy już nie raz. Sygnały o tym, że skarbówka jest w stanie np. ignorować wyrok sądu ws. zwrotu należności pojawiają się w mediach co jakiś czas.

źródło: next.gazeta.pl

 

Comments

comments

106
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...