Firma z Kielc zrobiła colę, od której nie psują się zęby!

Redakcja PR - 30.03.2017
201

Zdrowa cola, która nie tuczy? Pharmabion wprowadza specjalny napój na polski rynek

Kielecka firma Pharmabion stworzyła napoje, które są bezpieczne dla zdrowia. Głównymi składnikami są m.in. propolis i jagody.

Największym naukowym sukcesem jest właśnie użycie propolisu (kit pszczeli). To lepka substancja zebrana przez pszczoły, która wykazuje bardzo korzystne działanie na organizm człowieka. Wykorzystuje się ją w wielu lekach i preparatach medycznych.

Do tej pory nikomu nie udało się rozpuścić się propolisu w wodzie. Możliwe jest jedynie mieszanie kitu pszczelego z alkoholem, więc do produkcji napojów albo żywności nie da się go wykorzystać.

Przełomu w tej sprawie dokonała Olga Krakowiak z Pharmabionu, która opracowała metodę klarownego rozpuszczania propolisu w wodzie. Dzięki temu możliwe było wyprodukowanie soft drinków, coli i lemoniady. Nad produktem pracowali profesjonaliści od tworzenia smaków.

W specjalnej coli oprócz propolisu znajdziemy gałkę muszkatołową i niewielkie ilości brązowego cukru. Jest zdrowa, ponieważ nie zawiera szkodliwego kwasu fosforowego. W lemoniadzie przeważają jagody goji, acai i maqui. Do sprzedaży napoje mają trafić już jesienią.

źródło: www.echodnia.eu

Comments

comments

201
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...