Firma odpowiedzialna za prowadzenie KFC wyprowadza się z Polski

Redakcja PR - 28.07.2017
9

Firma odpowiedzialna za prowadzenie KFC wyprowadza się z Polski

Spółka AmRest zajmująca się w naszym kraju prowadzeniem restauracji KFC, Pizzy Hut, Burger Kinga, oraz sieci kawiarni Starbucks, ogłosiła, że chce zmienić miejsce siedziby z Polski na Hiszpanię.

Wiadomość zaniepokoiła inwestorów ponieważ spółka jest notowana na polskim parkiecie giełdowym. Władze firmy zapewniają, iż zmiana miejsca urzędowania przedsiębiorstwa nie wpłynie na wartość akcji firmy.

„Nie zmieni się również kapitał zakładowy Spółki. Zmieni się jednak statut Spółki, a prawa i obowiązki akcjonariuszy będą regulowane przez prawo hiszpańskie”- brzmi komunikat firmy.

„W wyniku Przeniesienia powstanie nowa siedziba Spółki w Hiszpanii, która jest obecnie drugim co do wielkości rynkiem Grupy. Ponadto Spółka planuje rozszerzyć działalność w Europie Zachodniej, która stanie się istotnym rynkiem funkcjonowania znaczącej części spółek z jej portfela.”- Argumentował zarząd spółki w oficjalnym komunikacie.

Spółka nie wyklucza wejścia na inny parkiet giełdowy. Co również znalazło się w komunikacie-„Przeniesienie do Hiszpanii i notowanie na giełdzie papierów wartościowych w Europie Zachodniej spowodują, że akcje Spółki będą notowane w euro, które jest walutą silną i dobrze rozpoznawalną na międzynarodowych rynkach finansowych, co powinno przynieść Spółce korzyści, w tym dostęp do nowych możliwości finansowania, szerszy dostęp do międzynarodowych rynków kapitałowych, zwiększenie rozpoznawalności marki i promocję.”

Comments

comments

9
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...