Firma Nikon zdobyła Red Dot Award: Product Design

Informacja Prasowa - 28.04.2020
57

Firma Nikon zdobyła Red Dot Award: Product Design

Firma Nikon zdobyła Red Dot Award: Product Design

Prestiżowe wyróżnienie przyznano bezlusterkowcowi Nikon Z50  oraz obiektywowi Nikon Noct

Firma Nikon ma przyjemność poinformować, że jej dwa produkty otrzymały nagrody Red Dot Award: Product Design 2020. Zarówno najnowszy aparat bezlusterkowy Nikon Z50, jak i obiektyw NIKKOR Z 58mm f/0.95 S Noct, zostały nagrodzone wysoce cenionym wyróżnieniem, wywierając ogromne wrażenie na międzynarodowym jury, które oceniało produkty biorąc pod uwagę cechy takie jak innowacja, funkcjonalność czy trwałość.

Nikon Z50

Z50 jest pierwszym aparatem bezlusterkowym Nikon formatu DX. Jego konstrukcja, funkcjonalność i niezawodność są inspirowane modelami Nikon Z7 i Nikon Z6. Aparat Nikon Z50, zapewniający doskonałą jakość zdjęć, pozwala wykonywać idealnie ostre fotografie i filmy 4K bogate w szczegóły, głębię i kolory. Jego zalety, takie jak kompaktowość, lekkość i trwałość sprawiają, że jest wygodny do portretowania i niezwykle funkcjonalny.

NIKKOR Z 58mm f/0.95 S Noct

NIKKOR Z 58mm f/0.95 S Noct to legendarny obiektyw do aparatów bezlusterkowych. Dzięki rewolucyjnej konstrukcji optycznej zapewnia doskonałe rezultaty przy słabym oświetleniu, a jednocześnie nawiązuje swoją koncepcją do legendarnego obiektywu Noct z bagnetem Nikon F. Ze względu na bardzo duży otwór względny oraz ogniskową, obiektyw ten jest niezwykle uniwersalny oraz zapewnia doskonałą ostrość zdjęć i płynne rozmycie tła.

Red Dot Design Award to międzynarodowy konkurs w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, w którym bierze udział ponad 6500 zgłoszeń z 60 krajów. Nagrodzone projekty prezentowane są w Muzeach Red Dot Design na całym świecie. Produkty firmy Nikon będą eksponowane w Essen w Niemczech od 22 czerwca 2020 r.

Więcej informacji można znaleźć na stronie konkursu Red Dot pod adresem: https://www.red-dot.org/.

Więcej informacji na temat produktów firmy Nikon można znaleźć na stronie nikon.pl.

*****

NIKON działa od 100 lat i należy obecnie do największych i najbardziej liczących się producentów sprzętu optoelektronicznego na świecie. Jest producentem najwyższej jakości aparatów fotograficznych, obiektywów NIKKOR, sprzętu optycznego Sport Optics (między innymi lornetek, dalmierzy i lunet), mikroskopów oraz precyzyjnych urządzeń optycznych, zarówno dla przemysłu, jak i użytkowników indywidualnych. NIKON jest światowym liderem w segmencie cyfrowych aparatów fotograficznych, produkując lustrzanki profesjonalne oraz amatorskie, a także aparaty kompaktowe serii COOLPIX. W sierpniu 2018 roku NIKON wprowadził na rynek dwa pełnoklatkowe aparaty bezlusterkowe: Z6 i Z7, z mocowaniem obiektywu o większej średnicy.

Comments

comments

57
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...