Nadchodzi weekend pełen cudów, czyli Finał Szlachetnej Paczki

Redakcja PR - 08.12.2016
86

Zbliża się Finał Szlachetnej Paczki. Kto w tym roku zaangażował się w akcję?

Już w ten weekend, 10 i 11 grudnia odbędzie się Finał Szlachetnej Paczki, który nazywany jest także „weekendem cudów”. Do potrzebujących dotrze pomoc od wszystkich tych, którzy zaangażowali się w akcję.

Tegoroczna edycja Szlachetnej Paczki wystartowała 19 listopada br. Jeszcze przed oficjalnym startem, Agnieszka Czapla, menadżer ds. komunikacji Stowarzyszenia WIOSNA, inicjatora i realizatora projektu, opowiedziała nam o tym, jak działa Paczka i dlaczego warto zostać jej wolontariuszem.

Wywiad dostępny jest TUTAJ.

Szlachetna Paczka, czyli dlaczego warto pomagać mądrze [WYWIAD]

W szesnastą edycję Szlachetnej Paczki zaangażowało się wiele znanych osób. Jednym z pierwszych Darczyńców była Reprezentacji Polski w piłce nożnej.

Wierzę, że Szlachetna Paczka to dobro, które idzie dalej. Cieszę się, że możemy do tego dołożyć swoją cegiełkę – powiedział Robert Lewandowski, który razem z kolegami z narodowej kadry przygotował paczkę dla samotnej matki z trójką dzieci.

Gwiazdy starają się w różny sposób wspierać i promować Szlachetną Paczkę. W ostatnich dniach duże zainteresowanie wzbudził post opublikowany na Facebooku przez Grzegorza Krychowiaka, w którym piłkarz i jego partnerka, Celia Jaunat prosili o pomoc w wyborze imienia dla dziecka. Internauci zastanawiali się, czy para spodziewa się potomka, a po kilku dniach okazało się, że Grzegorz i Celia chcieli zaangażować fanów do pomocy w wyborze dzieci, którym ufundują udział w Akademii Przyszłości, która jest siostrzanym projektem Paczki.

Szlachetną Paczkę wspierają także inni sportowcy. W akcję zaangażowali się m.in. skoczkowie narciarscy czy siostry Radwańskie.

Wspieramy szlachetną paczkę ??? #wartopomagac #szlachetnapaczka #2016 #pomagamy #warto #team #poland

A photo posted by Maciej Kot (@maciejkot) on

W gronie znanych osób, które angażują się w Szlachetną Paczkę znajdują się oczywiście nie tylko sami sportowcy. Na stronie internetowej projektu możemy przeczytać, że ambasadorami projektu są m.in. Barbara Kurdej-Szatan, Anna Mucha, Julia Kamińska, Szymon Majewski czy Daria Widawska.

Szlachetną Paczkę wspierają liczne gwiazdy i celebryci i nie sposób wymienić wszystkich z imienia i nazwiska. Ich wsparcie sprawia, że o Paczce jest jeszcze głośniej. W ramach hasła „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” starają się zachęcać innych, aby przyłączyli się do akcji.

Oczywiście Szlachetna Paczka nie istniałaby bez wolontariuszy i anonimowych Darczyńców, którzy poświęcają swój czas, angażują się i starają dotrzeć z pomocą do jak największej liczby potrzebujących osób.

Więcej informacji o Szlachetnej Paczce, a także o Finale, który odbędzie się w najbliższy weekend można znaleźć na szlachetnapaczka.pl i facebook.com/szlachetna.paczka.

Finał Szlachetnej Paczki

fot. Agnieszka Ożga-Woźnica

Comments

comments

86
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...