Filip Adamus rzecznikiem prasowym Mistrzostw Europy do lat 21

Informacja Prasowa - 14.09.2016
203

Filip Adamus na stanowisku rzecznika prasowego Mistrzostw Europy UEFA EURO U21 Polska 2017

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że do Lokalnego Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Europy UEFA EURO U21 Polska 2017 dołączył Filip Adamus, który objął funkcję rzecznika prasowego turnieju. W ramach projektu będzie odpowiedzialny za politykę komunikacyjną wydarzenia oraz koordynację operacji medialnej i telewizyjnej. 

Z polską federacją piłkarską Filip Adamus związany jest od listopada 2015 roku, gdy rozpoczął pracę w Departamencie Komunikacji i Marketingu PZPN przy projekcie „Łączy Nas Piłka”. Wcześniej, od sierpnia 2012 roku, był dziennikarzem redakcji sportowych Canal+ i nSport+, których właścicielem jest platforma telewizyjna NC+. Współpracował również ze stadionem PGE Narodowym w Warszawie, uczestnicząc w organizacji meczu finałowego Ligi Europy UEFA, finału Pucharu Polski oraz zawodów żużlowych Speedway Grand Prix of Poland w 2015 roku. Jest absolwentem międzynarodowych studiów podyplomowych z zarządzania w sporcie: FIFA/CIES Sport Management Programme.

Przypominamy jednocześnie, że Mistrzostwa Europy UEFA EURO U21 Polska 2017 zostaną rozegrane za dziewięć miesięcy w sześciu miastach naszego kraju: w Bydgoszczy, Gdyni, Kielcach, Krakowie, Lublinie oraz Tychach. Mecz otwarcia, z udziałem reprezentacji Polski prowadzonej przez Marcina Dornę, odbędzie się 16 czerwca 2017 r. w Lublinie. Finał zaplanowano na 30 czerwca 2017 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Józefa Kałuży w Krakowie.

W turnieju tym, stanowiącym drugie pod względem rangi rozgrywki drużyn narodowych pod egidą UEFA, zagra 12 europejskich reprezentacji, złożonych z zawodników z rocznika 1994 i młodszych. Do dyspozycji selekcjonera polskiej kadry pozostaną więc m.in. uczestnicy niedawnego EURO 2016 we Francji: Arkadiusz Milik, Bartosz Kapustka, Karol Linetty, Mariusz Stępiński oraz Piotr Zieliński.

Więcej informacji nt. rozgrywek można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej UEFA EURO U21 Polska 2017: www.u21poland.com oraz na oficjalnym koncie turnieju na Twitterze: www.twitter.com/u21poland.

Filip Adamus

Filip Adamus

Comments

comments

203
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...