Rusza pierwszy festiwal filmowy dla przedsiębiorców – Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”

Informacja Prasowa - 11.08.2016
225

I Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” odbędzie się w Poznaniu 25 września

Jedyny w Polsce festiwal poświęcony filmom promocyjnym i reklamowym z zakresu CSRu i zrównoważonego rozwoju − I Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” odbędzie się w Poznaniu 25 września 2016 roku, w dniu pierwszej rocznicy Szczytu ONZ, na którym ogłoszono Agendę ONZ na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030 i zawarte w niej 17 Globalnych Celów. 

Podczas Festiwalu prezentowane będą wybitne filmy dokumentalne związane z tematyką wzrostu gospodarczego, rozwoju społecznego i ochrony środowiska połączone z konkursem na najbardziej wartościowe filmy reklamowe i promocyjne podmiotów gospodarczych mówiących o społecznej odpowiedzialności w ich strukturach. I Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” to nowa atrakcyjna marka na mapie działań CSR w Polsce.

W dniu pierwszej rocznicy Agendy ONZ, 25 września 2016 r. (niedziela) w Collegium Da Vinci
w Poznaniu przez cały dzień odbywać się będą projekcje filmów związanych z CSR i Zrównoważonym Rozwojem. Prezentować będziemy filmy krótko- i pełnometrażowe, w przerwach pokażemy firmy partnerów
– mówi Agnieszka Gostkowska z Fundacji CSR Res Severa.

Swoje wsparcie dla projektu zadeklarował Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie z Departamentu Informacji Publicznej i zaproszenie przyjęła Pani Mariola Ratschka – jako gość specjalny i ekspert z ramienia ONZ – która przybliży uczestnikom założenia 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, choć trzeba będzie mieć wejściówkę (pojawią się one od 1 września na serwisie Evenea oraz u organizatora), a impreza ma mieć charakter cykliczny i organizowana będzie w formacie zielonego wydarzenia. – Zielone wydarzenie (ang. green event) to takie, które na każdym etapie przygotowań i realizacji zapewniają działania przyjazne dla środowiska naturalnego, czyli ograniczające, czy też redukujące negatywny wpływ danej imprezy poprzez oszczędności energii
i materiałów
– mówi Joanna Mieszkowicz z Fundacji Aeris Futuro, wspierającej organizatorów w zakresie utrzymania standardów zielonego wydarzenia.

I Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” ma charakter konkursu najlepszych krótkich form filmowych (w tym filmów promocyjnych i reklamowych) wyprodukowanych przez przedsiębiorstwa, organizacje non profit, jednostki samorządu terytorialnego oraz inne podmioty zainteresowane zrównoważonym rozwojem i społeczną odpowiedzialnością. Jest też przeglądem najlepszych filmów dokumentalnych poświęconych takiemu rozwojowi, który odpowiada obecnym potrzebom ludzi bez ograniczania przyszłym pokoleniom możliwości do zaspokojenia swoich potrzeb.

Do udziału w Festiwalu organizatorzy kwalifikują filmy promocyjne i reklamowe według prostych kryteriów: filmy muszą poruszać ważne problemy społeczne, upowszechniać założenia społecznej odpowiedzialności biznesu i pokazywać je w praktyce, a także propagować uniwersalne wartości. Oczywiście nie bez znaczenia jest ich wysoki poziom artystyczny. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 29 sierpnia. Warto też zapoznać się z regulaminem konkursu dostępnym na stronie www.17celow.pl.

Laureaci nagród regulaminowych (Złotej, Srebrnej i Brązowej Tarczy) mogą liczyć na promocję  ich dokonań co najmniej przez rok od zakończenia konkursu.

banner_17celów_ost

 

Comments

comments

225
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...