Facebook wprowadza własną kryptowalutę

Redakcja PR - 14.05.2018
15

Facebook wprowadza własną kryptowalutę

Jak wynika informacji podawanych przez redakcję serwisu Cheddar, Facebook rozważa wprowadzenie własnej kryptowaluty. Z nieoficjalnych informacji wynika, że platforma internetowa stworzyła już niewielki zespół, który miałby być odpowiedzialny za eksperymenty z technologią blockchain. David Marcus, były prezes PayPala byłby odpowiedzialny za koordynację prac zespołu.

 

Już ponad rok temu Facebook zaczął interesować się kryptowalutami, jednak do tej pory w sieci nie pojawiły się żadne informacje związane ze szczegółami nad pracami, jakie miałby podejmować największy serwis społecznościowy świata. Firma ujawniła tylko, że zajmuje się technologią blockchain, nie podając przy tym żadnych szczegółów.

 

Dotychczas nie wiadomo jak Facebook miałby wykorzystywać swoją kryptowalutę. W sieci pojawiły się spekulacje, że grupa odpowiedzialna za projekt powinna się szynko powiększać, co z kolei będzie miało przełożenie na pojawienie się kolejnych informacji na temat zastosowania wirtualnej gotówki Facebooka.

 

 

Na podstawie: https://pclab.pl/news77851.html

Comments

comments

15
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...