Facebook udostępnił dane milionów użytkowników firmom technologicznym

Redakcja PR - 02.07.2018
256

Facebook udostępnił dane milionów użytkowników firmom technologicznym

Nikogo już nie dziwi fakt, że Facebook wykorzystywał nasze dane. Z czasem wypływa jednak coraz więcej informacji na temat skali całej sytuacji. Słynny portal społecznościowy odpowiedział na żądanie House Energy & Commerce Committee i przekazał informacje na temat dzielenia się danymi. Informację, które udało się zdobyć, są nieco przerażające dla milionów internautów.

Jak się okazało, internetowy kolos umożliwiał dostęp do danych użytkowników pięćdziesięciu dwóm firmom technologicznym. Wśród nich znajdują się m.in. HuaweiOppo, Lenovo czy Alibaba. Obecnie Facebook informuje, że zakończył współpracę z 38 z nich. Siedem z pozostałych firm na zakończyć kontrakt w lipcu bieżącego roku, następne w październiku.

Facebook podaje, że z trzema firmami będzie związany współpracą. Jedną z nich jest Apple, które podpisało kontrakt trwający minimum do października bieżącego roku. Kolejny jest Amazon oraz Tobii. Nadal trwa współpraca z Mozillą, Operą i Alibabą związana z powiadomieniami w przeglądarkach.

Pocieszający jest fakt, że Facebook powoli zaprzestaje takich praktyk, chociaż stało się wiele rzeczy, które nie powinny mieć miejsca. Należy pamiętać, żeby zawsze odpowiednio chronić swoje dane. Jeżeli jesteście zainteresowani ochroną prywatności w sieci, warto przeczytać poradnik, napisany przez Komputer Świat https://literia.pl/anonimowosc-w-internecie?utm_source=KS&utm_medium=cc_literia&utm_campaign=dzienbezfacebooka.

 

Na podstawie: http://www.komputerswiat.pl/nowosci/internet/2018/26/facebook-dzielil-sie-danymi-uzytkownikow-z-52-firmami-technologicznymi.aspx

Comments

comments

256
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...