Facebook testuje funkcję rozpoznawania twarzy do odblokowania konta

Redakcja PR - 02.10.2017
190

Facebook testuje funkcję rozpoznawania twarzy do odblokowania konta

Portale społecznościowe prześcigają się w proponowaniu nowych funkcjonalności, próbując nadążyć za rozwijającym się rynkiem. Facebook testuje właśnie możliwość odblokowania konta poprzez rozpoznanie twarzy.

Choć na razie nie ma zbyt wielu informacji na ten temat, wiadomo, że Facebook udostępni funkcję m.in. na smartfony z Androidem. Jak podaje Komputer Świat, odzyskanie konta za pomocą rozpoznawania twarzy ma być możliwe tylko na urządzeniach, na których użytkownik był wcześniej zalogowany.

Funkcja z pewnością będzie gruntownie przetestowana. Aplikacja ma być, przynajmniej na razie, alternatywą dla dwustopniowej weryfikacji, dostępnej za pomocą sms-a. Facebook zamierza dodatkowo analizować nie tylko zdjęcie profilowe zablokowanego konta, ale również te, na których użytkownik został oznaczony.

Aplikacja do rozpoznawania twarzy jest funkcjonalnością, którą może poszczycić się Apple. Jednak tam mechanizm jest zdecydowanie bardziej skomplikowany, gdyż polega na analizie trzydziestu tysięcy punktów, co zwiększa bezpieczeństwo użytkownika. I choć Samsung również próbował zastosować podobne rozwiązanie w modelu Galaxy S8, to jednak nie do końca się to udało. Po premierze internet obiegła informacja, że jeden z użytkowników oszukał aplikację, podstawiając zdjęcie właściciela telefonu. Facebook z pewnością chce uniknąć podobnej wpadki, stąd brak konkretnego terminu udostępnienia funkcjonalności.

Comments

comments

190
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...