Facebook testuje Assistant Bot dla administratorów stron

Redakcja PR - 08.06.2017
275

Facebook testuje Assistant Bot dla administratorów stron

Niektórzy administratorzy zgodzili się na zmiany w ustawieniach swoich witryn na Facebooku. Włączyli asystenta Messengera, który ma im pomóc w lepszej obsłudze stron.

Administratorzy serwisu na Facebooku mogą zacząć otrzymywać porady, jak najlepiej zarządzać swoją stroną. Informacji udziela bot na Messengerze. Jeszcze nie jest do końca jasne, jakiego rodzaju pomocy dostarczy bot, ale Facebook zapowiada, że będzie ona dotyczyła optymalizacji strony, uzyskiwania lepszych wyników.

Test czy nowa usługa?

Po odpowiednich zmianach w ustawieniach strony powinna pojawić się rozmowa w Messengerze w wybranej porze dnia. Konwersacja będzie możliwa do odbycia rano, popołudniu lub wieczorem, raz dziennie czy raz w tygodniu – szczegóły można ustalić indywidualnie.

Oprócz zapowiedzi dotyczącej pomocy na Messengerze, Facebook nie zdradza innych szczegółów związanych z usługą. Aktualnie trudno powiedzieć, czy jest to test nowej funkcji czy usługa, która będzie rozwijana w przyszłości. Wiele osób pytało o to administrację Facebooka i do tej pory nie otrzymało odpowiedzi.

Boty zyskują na znaczeniu

Boty na Messengerze każdego dnia zdobywają coraz więcej zwolenników na całym świecie. Nie można dziwić się temu, że Messenger chce się rozwijać, w końcu aktywnie korzysta z niego ponad 1,2 miliarda użytkowników.

Według badań Sotrender w ostatnim czasie najlepsze marki odpowiadały na komentarze użytkowników średnio co 2 minuty. – Moderatorzy muszą poświęcać dużo czasu i uwagi na odpowiadanie fanom w prywatnych wiadomościach. Boty mogą im w tym pomóc, odpisując w skuteczny i łatwy sposób. Szybkość odpowiedzi na wiadomości wpływa na jakość obsługi, co przekuwa się na zadowolenie klienta – mówi Anna Dziedzic, Managing Director 365agencja. – Nawet jeżeli osoba pisząca do marki otrzyma od bota szybką odpowiedź w stylu „Dzień dobry, dziękujemy za kontakt”, poczuje się zauważona i doceniona, dzięki czemu jej sympatia do firmy może wzrosnąć. Jeśli Assistant Bot usprawni moderatorom odpisywanie na wiadomości, wszyscy mogą na tym skorzystać – dodaje.

365 agencja – agencja marketingu zintegrowanego i PR.

Comments

comments

275
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...