Facebook zwiększa bezpieczeństwo zdjęć profilowych swoich użytkowników

Redakcja PR - 22.06.2017
218

Facebook zwiększa bezpieczeństwo zdjęć profilowych swoich użytkowników

Z Facebooka korzysta prawie 2 mld osób – dlatego rozbieżność obyczajów ludzi korzystających z platformy Zuckerberga jest niewątpliwie ogromna. Lider mediów społecznościowych ciągle staje przed nowymi wyzwaniami dot. ochrony danych osobowych. Poznajcie nową funkcję wprowadzoną przez Facebooka.

Do Marka Zuckerberga wpływają informacje od kobiet żyjących w Indiach, że chcą mieć większą kontrolę nad tym, kto ogląda ich profil. Często zdarzało się tak, że ktoś bez ich wiedzy kopiował zdjęcia i wrażliwe dane.

W odpowiedzi Facebook zaczął wprowadzać narzędzia, które pomogą użytkownikom – na razie tylko tym indyjskim. Na ich skrzynki mailowe trafi instrukcja postępowania co zrobić, aby inni użytkownicy nie byli w stanie pobierać, udostępniać ani wysyłać zdjęć profilowych w wiadomościach na Facebooku. Ponadto dowiedzą się jak zablokować możliwość tagowania osób, które nie są znajomymi na portalu.

Facebook wprowadza również system, który uniemożliwi robienie zrzutów ekranu użytkowników nie wyrażających na to zgody. Osoba, która chce być chroniona może włączyć niebieską linię, która otacza jej zdjęcie – oznacza to, że tej fotografii nie da się skopiować na swoje urządzenie.

Władze Facebooka zapowiedziały, że jeżeli zabezpieczenia zadziałają w Indiach to taka funkcjonalność znajdzie się także w innych krajach.

Comments

comments

218
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...