Facebook aktualizuje narzędzie bezpieczeństwa Safety Check. Ma zaktywizować społeczność w kryzysowych sytuacjach

Redakcja PR - 10.02.2017
86

Facebook zaprezentował aktualizację narzędzia Safety Check

Facebook w najnowszym komunikacie poinformował o aktualizacji swojego narzędzia Safety Check. Po raz pierwszy na szerszą skalę ma być wykorzystywana siła społeczności.

Community Help ma wspomagać dotychczasowe funkcje  Safety Check – czyli przede wszystkim, oznaczania się w miejscu zagrożenia jako osoba bezpieczna. Od teraz w przypadkach zagrożenia, takich jak zamachy terrorystyczne czy klęski żywiołowe, społeczność Facebooka będzie mogła przekazywać sobie  informacje o miejscach schronienia, punktach medycznych, drogach ewakuacji, tam, gdzie wystąpi zagrożenie. Dzięki temu możliwa będzie szybsza i lepsza koordynacja pomocy i zapobieganie wybuchom zbiorowej paniki. Wiadomości będzie można pod kątem lokalizacji czy też kategorii – schronienie, pomoc medyczna, transport itp.

Do tej pory zaś było tak, że użytkowik mógł jedynie poinformować swocuh znajomych, że przebywając w zagrożonym miejscu, jest bezpieczny. Od uruchomienia funkcji bezpiecznego oznaczenia, była ona uruchamiana na Facebooku w czasie katastrof czy ataków terrorystów.

Jak czytamy w komunikacie Facebooka, podczas prac nad aktualizacją konsultowano się z przedstawicielami organizacji humanitarnych i charytatywnych, by zoptymalizować narzędzie pod kątem efektywności. Przez najbliższych kilka tygodni aktualizacja będzie dostępna jedynie dla mieszkańców: USA, Nowej Zelandii, Arabii Saudyjskiej, Kanady, Australii i Indii. W ciągu kolejnych tygodni aktualizacja będzie stopniowo udostępniana mieszkańcom kolejnych krajów, z uwzględnieniem różnego typu zagrożeń.

Aby Safety Check zadziałał, muszą zostać podjęte dwa kroki:

  • zdarzenie uznane na groźne musi zostać oficjalnie ogłoszone przez służy państwowe danego kraju, tak by Facebook mógł zacząć je monitorować;
  • po drugie, osoby znajdujące się w pobliżu będą poproszone przez Facebooka o oznaczenie się jako bezpieczne. Dostateczna liczba osób bezpiecznych będzie dla serwisu sygnałem, że dana grupa może angażować innych do udzielania pomocy.

Źródło: blog Facebooka

Zobacz:

Facebook i Google będą chronić przed fakenewsami we Francji. Boją się powtórki z USA?

Facebook coraz bliżej telewizji? Mark Zuckerberg tworzy aplikację TV

 

Comments

comments

86
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...