Facebook podsumowuje tydzień Igrzysk w Rio

Redakcja PR - 16.08.2016
231

Podsumowanie pierwszego tygodnia Igrzysk na Facebooku i Instagramie

Na swoim blogu firmowym Facebook zaprezentował podsumowanie pierwszego tygodnia Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016 pod kątem aktywności użytkowników. Oprócz flagowego serwisu, przeanalizowano także aktywności z Instagrama. 

Igrzyska były najczęściej poruszanym tematem w facebookowych postach osób z takich krajów jak:

  1. Kanada
  2. Brazylia
  3. USA
  4. Wietnam
  5. Wielka Brytania

Przy okazji Igrzysk dyskutuje się także o sportowcach biorących w nich udział. Największą uwagę przyciągają reprezentanci Stanów Zjednoczonych. Na Facebooku najgorętszymi nazwiskami stały się:

  1. Michael Phelps (USA)
  2. Mónica Puig (Puerto Rico)
  3. Simone Biles (USA)
  4. Gabby Douglas (USA)
  5. Ryan Lochte (USA)

Facebook podał też dane o najpopularniejszych sportowcach w podziale na płeć. Wśród pań zmagających się w Rio, największą popularność na Facebooku zdobyła Portorykanka Mónica Puig, na podium znalazły się również amerykańskie gimnastyczki  Simone Biles oraz Gabby Douglas. Co do panów, na Facebooku królują pływacy ze Stanów Zjednoczonych: Michael PhelpsRyan Lochte oraz Ryan Murphy.

Pływanie okazało się także dyscypliną najaktywniej komentowaną w portalu z Palo Alto. Facebooka zdominowały też gimnastyka oraz rugby.

Facebook poinformował także, jak Igrzyska są komentowane w samej Brazylii. Okazuje się, że w najchętniej Brazylijczycy dzielą się opiniami o Michaelu Phelpsie, Serenie Williams i  swoim rodaku Rafaelu Silvie. Spośród dyscyplin olimpijskich mieszkańcy Brazylii najchętniej dzielą się swoimi wrażeniami z gimnastyki, judo i piłki nożnej kobiet.

Najpopularniejszym postem okazał się ten Michaela Phelpsa, gdzie poinformowano o jego kolejnym złotym medalu olimpijskim:

Zrzut ekranu 2016-08-16 o 11.38.03

 

Osobną infografikę serwis poświęcił aktywnościom na Instagramie.

2016olympics_week1_infographic8-01

 

Źródło: blog firmowy Facebooka.

 

Comments

comments

231
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...