Facebook, Microsoft, Twitter i YouTube będą wspólnie zwalczać terroryzm w sieci

Redakcja PR - 27.06.2017
261

Facebook, Microsoft, Twitter i YouTube będą wspólnie zwalczać terroryzm w sieci - powstała grupa "Global Internet Forum to Counter Terrorism"

Facebook, Microsoft, Twitter i YouTube utworzyły grupę „Global Internet Forum to Counter Terrorism„, której celem jest przeciwdziałanie terroryzmowi. Internetowi giganci będą wspólnie walczyć o ograniczenie terrorystom dostępu do różnych internetowych usług. 

Rozprzestrzenianie się terroryzmu i brutalnego ekstremizmu jest problemem globalnym i wyzwaniem dla nas wszystkich. Bardzo poważnie traktujemy te kwestie, dlatego nasze firmy opracowały strategię, która pomoże w ciężkiej walce z terroryzmem i ekstremistycznymi treściami. Wierzymy, że tylko dzięki współpracy i współdzieleniu naszych technologii, będziemy mogli wyeliminować groźne treści z sieci.

Pierwszym ważnym zadaniem Facebooka, Microsoftu, Twittera i YouTube’a będzie namierzenie i zlikwidowanie materiałów służących do rekrutacji bojowników wojującego islamu.

Wyzwaniem dla „antyterrorystycznej” grupy jest szybkie reagowanie na stale zmieniającą się taktykę terrorystów i ekstremistów. Początkowo Global Internet Forum to Counter Terrorism będzie skupiać się przede wszystkim na:

  1. Rozwiązaniach technologicznych wykorzystujących tzw. machine learning, które pomogą w wykryciu i klasyfikacji groźnych treści oraz automatycznym ich kasowaniu.
  2. Badaniach umożliwiających planowanie decyzji politycznych i projektowanie nowych rozwiązań technologicznych.
  3. Wymianie i udostępnianiu informacji o zagrożeniach terrorystycznych organom rządowym, grupom akademickim i innym firmom.


Grupa zapowiada, że będzie organizować cykl warsztatów szkoleniowych we współpracy z UN CTED / ICT4Peace w Dolinie Krzemowej i na całym świecie, aby kierować tymi obszarami współpracy.

Dalsze informacje na temat wszystkich inicjatyw mają zostać udostępnione we właściwym czasie.

Comments

comments

261
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...