Facebook, Microsoft, Twitter i YouTube będą wspólnie zwalczać terroryzm w sieci

Redakcja PR - 27.06.2017
99

Facebook, Microsoft, Twitter i YouTube będą wspólnie zwalczać terroryzm w sieci - powstała grupa "Global Internet Forum to Counter Terrorism"

Facebook, Microsoft, Twitter i YouTube utworzyły grupę „Global Internet Forum to Counter Terrorism„, której celem jest przeciwdziałanie terroryzmowi. Internetowi giganci będą wspólnie walczyć o ograniczenie terrorystom dostępu do różnych internetowych usług. 

Rozprzestrzenianie się terroryzmu i brutalnego ekstremizmu jest problemem globalnym i wyzwaniem dla nas wszystkich. Bardzo poważnie traktujemy te kwestie, dlatego nasze firmy opracowały strategię, która pomoże w ciężkiej walce z terroryzmem i ekstremistycznymi treściami. Wierzymy, że tylko dzięki współpracy i współdzieleniu naszych technologii, będziemy mogli wyeliminować groźne treści z sieci.

Pierwszym ważnym zadaniem Facebooka, Microsoftu, Twittera i YouTube’a będzie namierzenie i zlikwidowanie materiałów służących do rekrutacji bojowników wojującego islamu.

Wyzwaniem dla „antyterrorystycznej” grupy jest szybkie reagowanie na stale zmieniającą się taktykę terrorystów i ekstremistów. Początkowo Global Internet Forum to Counter Terrorism będzie skupiać się przede wszystkim na:

  1. Rozwiązaniach technologicznych wykorzystujących tzw. machine learning, które pomogą w wykryciu i klasyfikacji groźnych treści oraz automatycznym ich kasowaniu.
  2. Badaniach umożliwiających planowanie decyzji politycznych i projektowanie nowych rozwiązań technologicznych.
  3. Wymianie i udostępnianiu informacji o zagrożeniach terrorystycznych organom rządowym, grupom akademickim i innym firmom.


Grupa zapowiada, że będzie organizować cykl warsztatów szkoleniowych we współpracy z UN CTED / ICT4Peace w Dolinie Krzemowej i na całym świecie, aby kierować tymi obszarami współpracy.

Dalsze informacje na temat wszystkich inicjatyw mają zostać udostępnione we właściwym czasie.

Comments

comments

99
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...