Facebook Events – organizacja wydarzeń stanie się jeszcze prostsza!

Redakcja PR - 10.10.2016
57

Nowe narzędzie Facebooka do tworzenia wydarzeń

Facebook zaprezentował nowe narzędzie do tworzenia wydarzeń. Facebook Events to odpowiedź na trend organizowania spotkań na Facebooku – od teraz użytkownicy będą mogli zrobić to jeszcze prościej. 

Twórcy Facebooka przy okazji zaprezentowania aplikacji przytoczyli na firmowym blogu kilka ciekawych danych na temat już istniejącej opcji tworzenia wydarzeń.

  • Aż 650 milionów miesięcznie tworzy jakieś wydarzenie na Facebooku,
  • W 2015 roku utworzono 47 milionów wydarzeń,
  • 35 milionów osób dziennie wyświetla z kolei  wydarzenia publiczne.

Facebook Events ma uprościć dodawania nowych wydarzeń – zwłaszcza z poziomu smartfona. Aplikacja pomyślana została przede wszystkim dla administratorów fanpejdży – to one organizują obecnie większość publicznych wydarzeń na Facebooku.

Zrzut ekranu 2016-10-10 o 11.00.02

Ułatwienia dotyczyć będą także zarządzania powstałym eventem – administrator może na bieżąco śledzić, kto i kiedy dołącza do wydarzenia, czy je udostępnia i kogo zaprasza. Możliwe stanie się także zapisywanie szkiców przyszłych wydarzeń i publikowanie ich w zaplanowanym terminie. Nowością jest również duplikowanie eventów – co pozwoli na duża oszczędność czasu administratorów, którzy organizuj spotkania w cyklach, np. comiesięcznym. każde wydarzenie będzie można targetować pod np.  pod kątem zainteresowań fanów czy miejsca ich zamieszkania.

Organizatorzy imprez korzystający z narzędzi: Ticketmaster, Eventbrite, Ticketfly lub Spectr otrzymają możliwość połączenia ich z Facebookiem. 

events-asset3-calendar

Na razie aplikacja jest dostępna dla użytkowników systemu iOS w USA. Stopniowo będzie udostępniana także w innych krajach.

Zobacz inne teksty na temat Facebooka:

Mark Zuckerberg o VR 

Nowe aplikacje Facebooka – Messenger Lite oraz Marketplace

Nowe funkcje Messengera Polacy testują jako pierwsi na świecie 

Źródło: Newsroom Facebooka

 

Comments

comments

57
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...