Facebook – dokąd i po co ?

Jerzy Ciszewski - 15.04.2016
239

Mark Zuckerberg o przyszłości swojej firmy

Facebook jest fenomenem. Mark Zuckerberg jest fenomenalnym biznesmenem, a internet napędza na nowo świat. Między innymi, dzięki Facebookowi wszyscy pędzimy do przodu. Oczywiście dane te cały czas się zmieniają (ilość użytkowników cały czas zwiększa się.  Podobno, póki co – na całym świecie – na Facebooku działa  1,60 miliarda aktywnych użytkowników. Tzw.  „user”  rodem z Polski, siedząc przy komputerze, spędza w internecie – 4,40 godz; korzystając z urządzeń mobilnych – 1,3 godz. Statystyczny polski internauta na 1,3 godzinę dziennie,  przebywa w mediach społecznościowych.

Dla Marka Zuckerbergera i jego firmy, ciągłe zwiększanie ilości ludzi oraz godzin spędzanych na „fejsie” to podstawowe wyzwanie biznesowe oraz … być może sprawa honoru; może jedno i drugie…

Jakby nie było, konferencja „F8” zorganizowana w San Francisco w  Fort Mason, który jest obiektem, na ogół goszczącym przedsięwzięcia z pogranicza kultury i sztuki; na sali zasiadło ponad 2500 osób.

Szef Facebooka ubrany w jedną ze swoich szarych koszulek (no brand), przez niespełna czterdzieści minut; szczupły ale widać, że fizycznie wyćwiczony (swobodnie, posługujący się językiem chińskim) bardzo przekonywująco opowiadał o tym czym jego firma będzie zajmowała się przez kolejnych 10 lat. Naprawdę warto, by każdy ambitny i poszukujący człowiek, obejrzał sobie ten występ, a raczej posłuchał co noni chcą robić.

Facebook będzie rozwijał się geograficznie – celem nr. 1 i nr. 2 jest Afryka oraz Indie. Rozsiewanie internetu jak się da – również przy pomocy wielkich dronów o rozpiętości skrzydeł większej niż solidny pasażerski boeing … zasilanych energią słoneczną pobieranych poprzez panele solarne umieszczone na skrzydłach ….  latających znacznie wyżej niż samoloty komunikacyjne … – ok w sumie nowoczesne technologie na to pozwalają.

Oprócz tego drobnostki: co będą robić z Instagramem, Messengerem, WhatsAppem. Było też dłuższy akapit o wirtualnej rzeczywistości czyli: aplikacjach, okularach i przykładach do czego to wszystko w przyszłości może służyć .

(to są mocarze, my ledwo, ledwo za nimi nadążamy) 

Zrzut ekranu 2016-04-14 o 14.15.04Zrzut ekranu 2016-04-14 o 14.16.53

 

 

 

Comments

comments

239
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...