Facebook chce konkurować z Siri, w tym celu kupuje start-up zajmujący się sztuczną inteligencją

Redakcja PR - 02.08.2017
112

Facebook chce konkurować z Siri, w tym celu kupuje start-up zajmujący się sztuczną inteligencją

Jak podaje Business Insider, Facebook zamierza kupić niewielki start-up zajmujący się sztuczną inteligencją. Ma to być sposób na konkurowanie z wirtualnymi asystentami Google i Apple.

Powodem zakupu firmy Ozlo jest niepowodzenie projektu asystenta M. Była to odpowiedź na Siri. M trafił do ograniczonej liczby osób, którzy mieli go testować. Niestety władze Facebooka przyznały, że M nie sprostał pokładanym w nim nadziei. Większość czynności podczas jego funkcjonowania wypełniali za niego ludzie. Nie takie były założenia planu.

Sztuczna inteligencja jest dla Facebooka bardzo ważna, co potwierdził sam Zuckenberg. Dla tego firma postanowiła zakupić start-up z Kalifornii, który posiada bardzo sprawny system działający na podobnej zasadzie co Siri. Użytkownicy Ozlo zadawali różne pytania np dotyczące najbliższych restauracji. Mechanizm błyskawicznie prostym językiem rozwiązywał problem pytającego.

Używając tej technologi Facebook szybko będzie miał szanse konkurować z Apple i Google. Kwota za jaką Ozlo trafi w ręce koncernu nie jest znana jednak po determinacji zarządu giganta social media możemy wnioskować, że nie szczędzą środków na realizację tego celu.

Comments

comments

112
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...