Facebook będzie zmniejszał zasięgi stron, które długo się ładują

Redakcja PR - 03.08.2017
266

Facebook będzie zmniejszał zasięgi stron, które długo się ładują

W ostatnim czasie Facebook wydał komunikat odnoszący się do nowego algorytmu premiowania stron.

Według nowego systemu portal będzie premiował załączniki z linkami do stron, które otwierają się najszybciej. Władze Facebooka argumentują to badaniami, które mówią, że aż 40 procent internautów opuszcza stronę jeżeli jej czas ładowania przekracza trzy sekundy.

W ciągu najbliższych miesięcy w newsfeedach użytkowników najczęściej będą pojawiać się posty z linkami do stron, które otwierają się w mniej niż 3 sekundy. Oczywiście algorytm będzie brał pod uwagę szereg innych czynników. Jednak selekcja biorąca pod uwagę szybkość witryny jest nowatorską koncepcją na Facebooku.

Władze Facebooka zapowiadają, że wcielenie w życie nowego pomysłu nie zmieni diametralnie funkcjonowania portalu. Jest jednak prawdopodobne, iż strony, które do tej pory cieszyły się wsparciem algorytmów Facebooka mogą mieć teraz ograniczane zasięgi.

Comments

comments

266
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...