Ewa Swoboda oraz osiem sportsmenek z całego świata otrzymało tytuł Barbie Role Model i własne lalki

Informacja Prasowa - 22.05.2024
48

Barbie od lat realizuje globalną misję - Projekt Dream Gap

Firma Mattel, właściciel marki Barbie, uhonorowała dziewięć sportsmenek z całego świata tytułem Barbie Role Model i unikatowymi lalkami wzorowanymi na ich wizerunku. Wśród wyróżnionych kobiet znalazła się czołowa polska sprinterka – Ewa Swoboda.

Dziewczynki angażujące się w sporty zespołowe mają większą wiarę w to, że w przyszłości będą mogły wykonywać swój wymarzony zawód, wyżej oceniają swoje umiejętności i kompetencje oraz wykazują aspiracje przywódcze1. Mając to na uwadze, Barbie wyróżniła dziewięć niezwykłych sportsmenek, których historie udowadniają, że wszystko jest możliwe, jeśli nieustannie dążymy do realizacji swoich pasji. Wśród nagrodzonych kobiet znalazła się polska lekkoatletka Ewa Swoboda – utytułowana na arenie krajowej i międzynarodowej sprinterka, halowa wicemistrzyni świata na dystansie 60 metrów i multimedalistka mistrzostw Europy w biegach na 60 i 100 m.

Barbie od lat realizuje globalną misję – Projekt Dream Gap, by walczyć z ograniczeniami i stereotypami dotyczącymi płci, które powstrzymują dziewczynki przed osiągnięciem ich pełnego potencjału. W ramach tej inicjatywy każdego roku nagłaśnia historie kobiet, które osiągnęły sukces w najróżniejszych dziedzinach, by dać dziewczynkom inspirację oraz przywrócić wiarę we własne możliwości. Tegoroczna sportowa odsłona projektu to kontynuacja globalnej misji wspierania dziewczynek oraz część obchodów 65-lecia istnienia marki.

„Jesteśmy szczęśliwi, że możemy kontynuować świętowanie 65. lat Barbie, uznając wpływ sportu na rozwój pewności siebie, ambicji i wzmacniania kolejnego pokolenia dziewczynek” – powiedziała Krista Berger, Senior Vice President Barbie, Global Head of Dolls Mattel. – „Po dodaniu do naszej linii Barbie Inspiring Women lalki Kristi Yamaguchi w zeszłym miesiącu, z dumą kontynuujemy wspieranie kobiet w sporcie, witając dziewięć niezwykłych sportsmenek w gronie Barbie Role Models. Te unikatowe lalki sportowe są wyrazem uznania dla ich pasji i indywidualności oraz stanowią symbol naszych wspólnych wartości. Poprzez wyróżnienie ich inspirujących historii, mamy nadzieję wspierać przekonanie, że każda dziewczynka zasługuje na szansę realizowania swoich pasji i przekształcania swoich marzeń w rzeczywistość.”

Wyjątkowa lalka Barbie Ewa Swoboda ubrana jest w sportowy strój PUMA złożony z jasnofioletowych szortów i topu oraz pomarańczowych butów do biegania. Inspiracją do jego stworzenia był strój, który Ewa miała na sobie podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej w Chorzowie w 2023 roku, kiedy to pokonała magiczną barierę 11 sekund w biegu na 100 metrów, bijąc swój rekord życiowy oraz ustanawiając drugi najlepszy czas w historii polskiej lekkiej atletyki kobiet. Fryzura, makijaż, a nawet paznokcie lalki odzwierciedlają codzienny styl, który sprinterka prezentuje na bieżni i poza nią, a tatuaże, które ma na sobie lalka, są zainspirowane tymi, które zdobią jej ciało.

„Bycie wybraną przez Barbie jako Role Model to dla mnie ogromny zaszczyt i duże wyróżnienie. Jako mała dziewczynka bawiłam się lalkami, a teraz mam swoją własną lalkę Barbie, która wygląda jak ja.” – powiedziała Ewa Swoboda. – „Chcę, aby moja historia pokazywała, że zawsze warto być sobą. Nie trzeba spełniać niczyich oczekiwań ani dopasowywać się do narzuconych ram, by osiągać swoje cele. Każdy z nas ma prawo wyrażać siebie na swój sposób” – dodała.

Obok Polki, tytuł Barbie Role Model i własną lalkę otrzymały:

  • Tenisistka Venus Williams (Stany Zjednoczone)
  • Piłkarka Christine Sinclair (Kanada)
  • Piłkarka Mary Fowler (Australia)
  • Bokserka Estelle Mossely (Francja)
  • Gimnastyczka Alexa Moreno (Meksyk)
  • Gimnastyczka Rebecca Andrade (Brazylia)
  • Paratriatlionistka Susana Rodriguez (Hiszpania)
  • Pływaczka Federica Pellegrini (Włochy)

Wyróżniając te wyjątkowe osobowości, które przełamują bariery w sporcie i życiu codziennym, Barbie ma nadzieję wzmocnić głos i pozycję kobiet na arenie międzynarodowej, a nagłaśniając ich niezwykłe historie, chce zachęcać dziewczynki do pozostania w sporcie i realizowania własnych pasji.

Comments

comments

48
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...