Eurosport pozyskał pełne prawa do International Swimming League

Informacja Prasowa - 27.08.2019
72

Eurosport pozyskał pełne prawa do International Swimming League

Eurosport pozyskał wyłączne prawa telewizyjne, cyfrowe i sublicencyjne do dwóch pierwszych edycji International Swimming League. Stacja, która na co dzień pokazuje ponad 70% dyscyplin olimpijskich, wzmocniła swoją ofertę dla fanów pływania o ekscytujące rozgrywki drużynowe, które już od października gromadzić będą największe gwiazdy dyscypliny, w tym aż czwórkę Polaków.

International Swimming League to rewolucyjna forma pływackiego współzawodnictwa. Najlepsze pływaczki i pływacy świata będą mierzyć się w organizowanych naprzemiennie w Stanach Zjednoczonych i Europie meczach, a wielki finał pierwszej edycji odbędzie się w Las Vegas. W cyklu weźmie udział 8 zespołów – po 4 z Europy i USA. W barwach amerykańskiego Cali Condors wystąpi czworo Polaków: Katarzyna Wasick, Radosław Kawęcki, Kacper Majchrzak i Jan Świtkowski. W meczach ISL zobaczymy także takie sławy jak Adam Peaty, Katie Ledecky, Cate Campbell, Federica Pellegrini czy Florent Manaudou.

Eurosport pozyskał ekskluzywne, pełne prawa telewizyjne, cyfrowe oraz do sublicencji International Swimming League na całym świecie w latach 2019-2020[1]. Na niecały rok przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio, zawody ISL będą ostatnią okazją, aby oglądać w akcji pływacką czołówkę. Eurosport i Eurosport Player pokażą wszystkie mecze i zaoferują widzom produkcję najwyższej jakości z wykorzystaniem przełomowych technologii, a także wciągające historie prezentowane przez znakomitych ekspertów.

 – Porozumienie z ISL ma dla Eurosportu znaczenie strategiczne, bo wzmacnia nasze bogate portfolio praw, które obejmuje ponad 70% dyscyplin z letnich igrzysk olimpijskich. Transmisje emocjonującej serii meczów pływackich znakomicie wpiszą się w naszą drogę do Tokio. ISL będzie także wspaniałą okazją dla pływaków, aby rywalizować i pokazywać się regularnie milionom fanów na całym świecie – powiedział Laurent Prud’homme, SVP Rights Acquisitions and Syndication w Eurosporcie.

 – Jesteśmy zachwyceni, rozpoczynając współpracę z Eurosportem – jednym z największych kanałów sportowych na świecie. Dzięki porozumieniu, nowa seria International Swimming League zyska nieprawdopodobny zasięg relacji na żywo w całej Europie – dodał Konstantin Grigorishin, prezydent ISL President.

Plan meczów w ramach International Swimming League:
5-6 października 2019, IU Natatorium, Indianapolis, USA
12-13 października 2019, Aquatic Swimming Complex, Neapol, Włochy
19-20 października 2019, Westside Aquatic Center, Lewisville, Texas, USA
26-27 października 2019, Duna Arena, Budapeszt, Węgry
16-17 listopada 2019, Natatorium, Maryland, USA
23-24 listopada 2019, Aquatic Centre, Londyn, Wielka Brytania
20-21 grudnia 2019, Mandalay Bay Resort and Casino, Las Vegas, USA

Comments

comments

72
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...