Europejskie Forum Nowych Idei – wielka dyskusja o przyszłości Europy

Redakcja PR - 27.09.2016
257

28-30 września w Sopocie debata o przyszłości Europy

Europejskie Forum Nowych Idei odbędzie się w dniach 28-30 września w Sopocie. Głównym organizatorem wydarzenia jest Konfederacja Lewiatan. Tematem przewodnim tegorocznej edycji EFNI będzie: Przyszłość pracy. Realia, marzenia i mrzonki.

Konfederacja Lewiatan we współpracy z BUSINESSEUROPE, Miastem Sopot oraz polskimi i międzynarodowymi firmami i instytucjami zaprasza na po raz szósty na Europejskie Forum Nowych Idei. Jest to międzynarodowe spotkanie dyskusyjne środowisk biznesowych na temat przyszłości Europy i jej gospodarki, postrzeganych w szerokim, globalnym kontekście. Co roku, spotkanie gości setki osób z całego świata – przedstawicieli świata polityki, biznesu nauki, kultury i mediów – tegoroczna edycja odbywa się w Sopocie.

Tematy poruszane w programie tegorocznego spotkania skupiają się wokół zagadnień z obszaru rynku pracy. Czy roboty zastąpią ludzi? Czy nieodwołalnie czeka nas polaryzacja i fragmentaryzacja pracy? Jeśli tak, to jak poradzimy sobie z brakiem stałego zatrudnienia? Na te i inne pytania będą próbowali znaleźć odpowiedź uczestnicy EFNI. Program będzie składał się z paneli, debat specjalnych i wydarzeń towarzyszących.

Panelistami tegorocznej edycji są czynni politycy, naukowcy, dziennikarze, przedstawiciele organizacji pozarządowych i firm prywatnych. Wśród gości m.in:

Henryka Bochniarz, Konfederacja Lewiatan; wiceprezydent BusinessEurope,

Michał Boni, europoseł,

Jerzy Buzek, przewodniczący Rady Programowej EFNI, przewodniczący Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE), Parlament Europejski,

Michał Broniatowski, redaktor naczelny magazynu „Forbes”,

Sylwia Chutnik, pisarka,

Irena Eris, dyrektor ds. Badań i Rozwoju, Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris,

Natalia Hatalska, ekspertka w dziedzinie alternatywnych form komunikacji marketingowej,

Danuta Hübner, przewodnicząca Komisji Spraw Konstytucyjnych, Parlament Europejski,

Herbert Kitschelt, profesor, Duke University, USA,

Andrzej Koźmiński, prezydent, Akademia Leona Koźmińskiego,

Nadia Sawczenko, deputowana, Rada Najwyższa Ukrainy, Ukraina,

Marek Tajchman, zastępca redaktora naczelnego, „Dziennik Gazeta Prawna”.

Według danych organizatora, w wydarzeniu weźmie udział około 1000 uczestników, w tym 140 około 140 panelistów i gości specjalnych.

Honorowym patronatem wydarzenie objął Parlament Europejski. Organizację spotkania wspierają takie firmy jak: Bank Pekao S.A., MetLife, Orange, City Handlowy, IKEA, Havas Media Group czy AMS.

Warunku uczestnictwa w Europejskim Forum Nowych Idei można znaleźć na stronie wydarzenia. 

W programie Forum obok sesji plenarnych i klasycznych paneli znajdą się debaty okrągłego stołu, kontrapunkty, sesje w stylu TED, prezentacje raportów oraz liczne wydarzenia towarzyszące. Podczas EFNI odbędzie się polska premiera drukowanej wersji najnowszej książki Martina Forda „Świt robotów. Czy sztuczna inteligencja pozbawi nas pracy?”. Została ona okrzyknięta bestsellerem przez „New York Times”, a przez „FT” & McKinsey oraz „Forbes” określona mianem Biznesowej Książki Roku 2015.

Ciekawie zapowiada się dyskusja przedstawicieli mediów europejskich na temat pogłębiających się wśród państw członkowskich różnic w podejściu do tempa integracji europejskiej. Pracodawcy wraz ze związkowcami i politykami będą rozmawiać o postawach stron dialogu społecznego wobec wyzwań gospodarczych. Nie zabraknie także prezentacji idei i narzędzi, które mogą zrewolucjonizować biznes i sektor publiczny. O tym, jak w ciągu dwóch lat podwoić zysk każdej firmy, będzie opowiadał Garry Jacobs, amerykański doradca biznesowy, pisarz i naukowiec.

Program jest wypełniony wydarzeniami od rana do nocy. Już po 22.00 będą odbywały się „Rozmowy nocnych marków”, czyli dyskusje z panelistami EFNI w kameralnej scenerii i mniej formalnej atmosferze.

Jednym z wydarzeń towarzyszących Forum jest Inicjatywa Bałtycka – debata na temat ratowania bałtyckiego ekosystemu i rozwoju portów oraz prezentacja raportu i dyskusja nt. łamania praw człowieka we współczesnych konfliktach zbrojnych.

Mieszkańcy Sopotu tradycyjnie zostaną zaproszeni do uczestnictwa w Zatokach Dialogu, gdzie będą mogli spotkać się z wybranymi gośćmi Forum.

Podczas kongresu odbędą się także trzy ceremonie wręczenia nagród: Emerging Market Champions – nagród Citi Handlowy dla liderów przedsiębiorczości – polskich firm wykraczających ze swoją działalnością poza granice kraju oraz podmiotów z rynków wschodzących, które z sukcesem inwestują w Polsce; wyróżnień Wizjonerzy 2016 „Dziennika Gazety Prawnej” dla menedżerów za biznesową wizję, determinację i odwagę oraz nagroda NEW@POLAND przyznawanej przez Związek Pracodawców Technologii Cyfrowych Lewiatan.

 

 

Comments

comments

257
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...