European VR/AR Congress już za tydzień

Informacja Prasowa - 17.11.2017
174

European VR/AR Congress już za tydzień

Już za tydzień, 23 i 24 listopada br. Centrum Nauki Kopernik w Warszawie zamieni się w arenę wymiany wiedzy na temat wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. W programie konferencji znalazły się prelekcje dotyczące zastosowania VR i AR w medycynie, architekturze, marketingu i rozrywce, a także testy najnowszego sprzętu i prezentacje najciekawszych projektów. 

Podczas European VR/AR Congress eksperci opowiedzą o zastosowaniu VR i AR m.in. w marketingu (na podstawie projektu Samsung presents “The Missed Spaceflight”) oraz w architekturze. Nie zabraknie również dyskusji o wykorzystaniu tych przełomowych technologii w medycynie, m.in. w szkoleniu chirurgów, leczeniu zeza oraz w operacjach serca. Uczestnicy konferencji będą dyskutować także o tym, jak będzie wyglądała przyszłość rozrywki, sztuki i dziennikarstwa opartych na mieszanej rzeczywistości.

Integralną częścią kongresu jest strefa wystawiennicza, czyli VR Expo. Producenci sprzętu oraz aplikacji VR/AR zaprezentują w niej swoje najnowsze produkcje. Będzie można zobaczyć m.in. jak będzie wyglądać przyszłość szkoleń zawodowych dzięki aplikacji Bartender VR Simulator oraz przetestować najnowsze rozwiązania VR/AR w architekturze na stoisku firmy SKANSA. W strefie VR Expo obecna będzie również technologia rozszerzonej rzeczywistości, m.in. za sprawą firmy Spectral Games, która udowodni, że dzięki AR nawet laik może stać się mechanikiem i np. wymienić zepsutą część w motocyklu, oraz Star Wars: Jedi Challenges  – nowego doświadczenia AR na motywach „Gwiezdnych Wojen” firmy Lenoro.

Organizatorzy konferencji przygotowali niespodziankę dla uczestników wieczoru networkingowego zwieńczającego pierwszy dzień kongresu. Podczas afterparty odbędzie się premiera filmu dokumentalnego „Polska Rzeczywistość Wirtualna” autorstwa Wojciecha Szczerby i Dawida Grzesika z Filmvision Studio. Film pokazuje człowieka w obliczu nowego medium i opowiada o jego potencjale dla społeczeństwa, szansach, zagrożeniach oraz obecnych zastosowaniach.

European VR/AR Congress to również seria warsztatów, w których uczestnicy będą mogli przetestować nabytą wiedzę w praktyce. Louis Jebb, wieloletni dziennikarz brytyjskiego „The Independent” oraz współautor sukcesu gazety „i”, poprowadzi warsztat dotyczący tworzenia materiałów wideo 360 stopni – jego uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję poznać znaczenie i siłę wideo360 w opowiadaniu historii oraz procesy i narzędzia pomagające w tworzeniu krótkich form dziennikarskich. Pierwszego dnia konferencji Louis Jebb wygłosi również prelekcję na temat budowania zaufania do informacji za pomocą imersywnych opowieści.

Więcej informacji o wydarzeniu, programie i biletach można znaleźć na stronie VRCongress.pl

Comments

comments

174
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...