ETi European Food Industries podsumowuje pierwszy rok obecności w Polsce

Informacja Prasowa - 09.04.2019
52

ETi European Food Industries podsumowuje pierwszy rok obecności w Polsce

ETi European Food Industries podsumowuje pierwszy rok obecności w Polsce

ETi European Food Industries działa na rynku polskim od marca ubiegłego roku, a sprzedaż pierwszych produktów rozpoczęła się między majem a czerwcem. O jej dynamicznym rozwoju na lokalnym rynku mówi Aleksandra Chrzanowska, General Manager ETi w Polsce:

– Ostatni rok był czasem wytężonej pracy, z której efektów jesteśmy niezwykle dumni. Przede wszystkim zbudowaliśmy lokalny, kilkunastoosobowy zespół i wprowadziliśmy słodycze ETi na półki wielu popularnych sieci handlowych. Oczywiście w tym obszarze wciąż dynamicznie się rozwijamy – nasze produkty dostępne są obecnie m.in. w Carrefourze, Makro, Tesco, Leclercu i wielu innych sklepach.  

ETi współpracuje szeroko z dystrybutorem Eurocash. Obecnie słodycze ETi można znaleźć w takich sklepach jak: Delikatesy Centrum, Lewiatan, Groszek, Eurosklep, PSD, Mila oraz Frisco. Słodkości z logo ETi dostępne są również w Żabce, Stokrotce oraz Polomarkecie, a także w sieciach specjalistycznych: Empiku, One Minute, Inmedio, Relay, Virgin i Kolporterze oraz na stacjach benzynowych BP. Oprócz sieci handlowych sprzedaż prowadzi także sieć kin Cinema City.

– Z pewnością sprzyjały nam koniunktura oraz dynamiczny rozwój w segmencie słodyczy, jednak najważniejsze zawsze są produkty. Analizując ostatnie miesiące, widzimy, że polscy konsumenci bardzo dobrze przyjęli nasz flagowy produkt – czekoladowe batoniki ETi Wanted, które charakteryzują się wysokiej jakości składnikami. W lutym tego roku znalazły się na liście TOP 20 marek w kategorii countlines według Nielsena – to naprawdę świetne wyniki. Ich sukces wskazuje kierunek, w którym planujemy rozwijać portfolio produktów w Polsce, inwestując szczególnie w marki premium. Na pewno będziemy systematycznie poszerzać ofertę Wanted – już wkrótce pojawią się nowe produkty z tej linii, mocniej skupimy się też na naszych waflach w gorzkiej czekoladzie Dare oraz słodkich przekąskach z lodówki, Milk Burgerze – komentuje Aleksandra Chrzanowska i dodaje – Wciąż jesteśmy na etapie intensywnego budowania rozpoznawalności naszych marek. Mocno inwestowaliśmy w kampanie reklamowe ETi Puf oraz ETi Wanted, w najbliższym czasie planujemy kolejne działania promocyjne.

Portfolio ETi w Polsce obejmuje obecnie cztery segmenty: czekolady, herbatniki, ciasta i ciasteczka oraz przekąski schłodzone. Wśród najpopularniejszych produktów wymienić można m.in. czekoladowe batoniki ETi Wanted, wafle w gorzkiej czekoladzie Dare, czekoladowe przekąski dla najmłodszych Petito oraz skierowane do młodzieży herbatniki z pianką marshmallow ETi Puf.

O ETi European Food Industries w Polsce

Producent wyjątkowych słodyczy w segmentach czekolad, herbatników, ciast i ciasteczek oraz przekąsek schłodzonych. Działalność operacyjną w Polsce firma rozpoczęła w marcu 2018 roku. Obecnie w jej polskiej ofercie znajdują się m.in. czekoladowe batony Wanted, herbatniki z pianką marshmallow ETi Puf, wafle w gorzkiej czekoladzie Dare, puszyste ciastka Adicto, herbatnik oraz czekoladowe pandy dla dzieci Petito. Produkty ETi są dostępne w ponad 40 krajach na całym świecie, a w Turcji, skąd pochodzi firma, stanowią 40% całego rynku w segmencie wypieków. W 2017 roku ETi zanotował ponad 1.3 miliarda USD przychodów ze sprzedaży.

ETi dzisiaj:

  • 45 marek
  • 300 produktów
  • 7500 pracowników
  • 8 fabryk, w tym jedna w Europie – w Rumunii
  • Ponad 1,3 miliarda USD przychodu
  • Lider rynku tureckiego w kategorii wypieków z 40% udziałem w Turcji
  • Drugi największy gracz w kategorii czekolady w Turcji
  • Obecność w ponad 40 krajach

Comments

comments

52
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...