Ernest Zozuń zniknął z anteny Trójki

Informacja Prasowa - 05.07.2019
248

Ernest Zozuń zniknął z anteny Trójki

Dziennikarz Polskiego Radia Ernest Zozuń został oddelegowany do archiwum w Informacyjnej Agencji Radiowej. Z radiem jest związany od ponad 30 lat – informuje portal press.pl.

Z początkiem lipca w Polskim Radiu zlikwidowano: naczelną redakcję publicystyki międzynarodowej, naczelną redakcję gospodarczą i naczelną redakcją sportową. Już wcześniej zapewniano pracujących w nich dziennikarzy, że w związku z tym nie należy obawiać się zwolnień. Po zmianach w strukturze dziennikarze trafili do Programu I i Programu III, ale nie wszyscy.

Ernest Zozuń, pracujący dla Trójki z ramienia z naczelnej redakcji publicystyki międzynarodowej, dostał propozycję przeniesienia do archiwum w IAR, ale odmówił. W związku z tym został oddelegowany do tej jednostki na trzy miesiące (w przypadku oddelegowania zgoda pracownika nie jest potrzebna). Według naszych informacji dziennikarz wystąpił o przeniesienie do Trójki. Zozuń sprawy nie komentuje.

Ernest Zozuń ostatnio przygotowywał rozmowy na tematy międzynarodowe w popołudniowym „Zapraszamy do Trójki”. W zeszłym roku z anteny Trójki spadła jego audycja „3 strony świata”. Był korespondentem Polskiego Radia w Iraku i Moskwie. Z radiem jest związany od ponad 30 lat.

Z kolei działające w Polskim Radiu związki zawodowe dostały zapytania o prawa pracownicze, w tym o ochronę przed zwolnieniem, trójki dziennikarzy: Agaty Kasprolewicz i Adriana Bąka pracujących w naczelnej redakcji publicystyki międzynarodowej oraz Sylwii Zadrożnej, która była w naczelnej redakcji gospodarczej.

Ta kwestia jest wewnętrzną sprawą spółki – co oznacza, że tego typu spraw nie będziemy komentować – stwierdza, pytana o zapytania, Ewelina Steczkowska, p.o. rzecznik prasowy Polskiego Radia.

Agata Kasprolewicz już w kwietniu została odsunięta od prowadzenia audycji radiowej Jedynki. O jej przywrócenie na antenę zaapelowało do dyrektor anteny Agnieszki Kamińskiej 77 dziennikarzy i pracowników Polskiego Radia. Wcześniej Kasprolewicz przestała prowadzić programy też w radiowej Dwójce i Polskim Radiu 24. Pozostaje wydawcą magazynu „Raport o stanie świata” w Trójce (do audycji przygotowuje również materiały reporterskie).

Programy i rozmowy gospodarcze w radiowej Jedynce z początkiem lipca przestała także prowadzić Sylwia Zadrożna, która pozostaje na razie na antenie Polskiego Radia 24.

 

źródło: https://www.press.pl/tresc/57826,ernest-zozun-zniknal-z-anteny-trojki

fot:https://www.facebook.com/ErnestZozunFanPage/photos/a.166071553429369/858542364182281/?type=1&theater

 

Comments

comments

248
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...