Jak namówić Elona Muska do otwarcia w Polsce GigaFactory? Internauci już się mobilizują

Redakcja PR - 09.12.2016
191

Czy Elon Musk otworzy w Polsce supernowoczesną fabrykę GigaFactory?

Elon Musk –  wizjoner, geniusz, twórca elektronicznego samochodu przyszłości Tesla. Chce wysłać ludzi na Marsa, ale na tym jego plany się nie kończą… Twórca SpaceX zamierza otworzyć w Europie jedną ze swoich supernowoczesnych fabryk – GigaFactory. Czy wybór padnie na Polskę? Nasi internauci już starają się zwrócić Muskowi uwagę na nasz kraj, mobilizując siły w mediach społecznościowych. 

Kto nie marzy o podróży w kosmos? Taki plan chce zrealizować Elon Musk – twórca samochodów na prąd Tesla i firmy SpaceX – która ma wyprodukować rakietę zdolną do lotu w kosmos. Choć trzeba przyznać, że na jego koncie nie brakuje tak spektakularnych sukcesów, jak i klęsk – w te wakacje Musk stracił wartą kilkaset milionów dolarów rakietę.

Świątynią  Muska jest ultranowoczesna fabryka Gigafactory 1. Media zza oceanu donoszą, że kolejny taki obiekt Musk zbuduje w Europie. Tylko w jakim kraju? To już tajemnica. Plany twórcy Tesli zelektryzowały internautów ze Starego Kontynentu – masowo powstają grupy, których  celem jest przekonanie Elona Muska do zbudowania drugiej GigaFactory w ich kraju. Do wyścigu przyłączają się także Polacy.

Założyli fanpejdż „Say Yes to Tesla GigaFactory in Poland„, który gromadzi już ponad 5 tysięcy entuzjastów.

gigafactory

Fot. Facebook/ Say Yes to Tesla Gigafactory in Poland

Na stronie organizatorzy piszą o ogromnej szansie dla Polski, jaka wiąże się z otwarciem fabryki; czytamy m.in:

Otworzyła się przed nami niepowtarzalna okazja, by wystartować w tym wyścigu z czołowych pozycji, by rywalizować jak równy z równym z najbardziej rozwiniętymi państwami świata. Z przyczyn historycznych nie mieliśmy takiej możliwości w przypadku branży motoryzacyjnej czy branży produkcji urządzeń elektronicznych. Teraz jest inaczej – wykorzystajmy naszą szansę.

Trzeba przyznać, że na tę oddolną inicjatywę wspaniale zareagowały władze państwowe. Ministerstwo Rozwoju opublikowało na fanpejdżu entuzjastyczny wpis, w którym chwalą pomysł.

gigafactory

fot. Facebook/ Say yes to Tesla Gigafactory in Poland

Jestem bardzo ciekawa, jak dalej potoczą się losy akcji. Czy Elon Musk zwróci uwagę na inicjatywę polskich internautów? Czy GigaFactory 2 stanie w Polsce? Sprawę będziemy w redakcji publicrelations.pl uważnie śledzić. I oczywiście trzymamy kciuki!

Comments

comments

191
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...