Elon Musk połączy mózg z komputerem, aby przyspieszyć biologiczną ewolucję ludzi

Piotr Rogacki - 28.03.2017
273

Sztuczna inteligencja największym zagrożeniem dla ludzkości

Elon Musk często mówił, że jest zaniepokojony losem ludzkości, biorąc pod uwagę postępy dokonane w zakresie sztucznej inteligencji. Obawia się, że pewnego dnia AI wyprzedzi ludzkość. Musk uważa, że kiedy to nastąpi, ludzie prawdopodobnie staną się obywatelami drugiej kategorii (lub niewolnikami, a nawet gorzej).

Najnowsze informacje potwierdzają, że Musk otwiera nowy biznes, który ma zająć się rozwijaniem interfejsu komputerowo-mózgowego, umożliwiającego ludziom nadążanie za postępami osiąganymi przez sztuczną inteligencję. Ma on działać dzięki temu, co czyni nas ludźmi, czyli naszym mózgom.

O nowym pomyśle prezesa Tesli poinformował The Wall Street Journal. Według dziennika, firma – Neuralink – jest nadal we wczesnym stadium rozwoju. Jej działalność polega na stworzeniu urządzenia (lub ewentualnie szeregu urządzeń), które można wszczepić w ludzki mózg. Będą one służyć wielu celom. Najważniejszym jest pomaganie ludziom w łączeniu się z oprogramowaniem i nadążanie za sztuczną inteligencją.

Musk już wcześniej zapowiadał rozpoczęcie prac nad podobnym projektem – podczas Code Conference w 2016 roku wspomniał m.in. o urządzeniu “neural lace”.

 

 

Elon Musk nie jest jedyną osobą martwiącą się o przyszłość ludzkości. Stephen Hawking stwierdził, że sztuczna inteligencja jest jednym z największych zagrożeń. – Rozwój sztucznej inteligencji mógłby oznaczać koniec ludzkiej rasy. Ludzie, którzy są ograniczeni przez powolną ewolucję biologiczną, nie mogą konkurować z maszynami i zostaną zastąpieni.

źródło: Futurism

Comments

comments

273
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...