Elon Musk ostrzega przed sztuczną inteligencją – czy ludzkość stoi u progu zagłady?

Redakcja PR - 18.07.2017
72

Elon Musk ostrzega przed sztuczną inteligencją - czy ludzkość stoi u progu zagłady?

Elon Musk, uznawany za wizjonera oraz przedsiębiorcę, który stara się skierować naszą cywilizację w kierunku znanym z filmów sci-fi, ostrzega przed skutkami dynamicznego rozwoju sztucznej inteligencji.

Zdaniem Muska, sztuczna inteligencja może doprowadzić do zagłady ludzkości. Miliarder zaczął zachęcać polityków do ustanowienia odpowiedniego prawa, dzięki któremu unikniemy wymknięcia się maszyn spod naszej kontroli.

Zagadnienie AI poruszane przez Muska dotyczy nieco dalszej przyszłości. Nie dotyczy ono bowiem problemu, który już zaczyna się pojawiać – czyli zastępowanie ludzi w pracy przez roboty. Zdaniem Muska zagrożenie związane z AI polega na tym, że maszyn w końcu staną się inteligentniejsze od ludzi. Będą w stanie samodzielnie podejmować decyzje, a nawet uczyć się. Co sprawi, że roboty staną się najsilniejszymi istotami na planecie.

Przewaga siły fizycznej i intelektualnej maszyn nad ludźmi sprawi, że będziemy zależni od ich woli. Na tym polega zagrożenie, które dostrzega miliarder Jak twierdzi Musk, zadaniem współczesnych rządzących jest kontrola rozwoju sztucznej inteligencji tak, aby nigdy nie była w stanie zagrozić ludzkości.

Comments

comments

72
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...