Elon Musk krytykuje sposób komunikacji stosowany w większości firm

Redakcja PR - 17.10.2017
277

Elon Musk krytykuje sposób komunikacji stosowany w większości firm

W ostatnim czasie twórca Tesli i Space X wypowiedział się na temat zarządzania i komunikacji stosowany w większości firm na świecie.

Zdaniem biznesmena największy problem komunikacyjny tkwi w „ścieżce służbowej”. Według Muska przekazywanie informacji do managera, który raportuje do swojego managera i tak dalej, źle wpływa na rozwój firmy. Założyciel Tesli twierdzi, że takie schematy powodują opóźnienia i brak zrozumienia.

Firmy Muska świetnie radzą sobie z wszystkimi powierzonymi zadaniami. W tych przedsiębiorstwach komunikacja jest bardzo uproszczona. Mianowicie – każdy może komunikować się bezpośrednio z każdym innym pracownikiem, niezależnie od jego miejsca w hierarchii działalności.

Efekty widoczne są gołym okiem, Tesla z roku na rok zwiększa swoje przychody, a Space X wygrało kolejny przetarg na loty do międzynarodowej stacji kosmicznej. Wypada jedynie czekać, kiedy kolejne firmy wezmą przykład z Muska.

Comments

comments

277
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...