ELIGA stawia na regulację rynku i wprowadza Znak Jakości dla turniejów i produktów

Informacja Prasowa - 11.01.2018
242

ELIGA stawia na regulację rynku i wprowadza Znak Jakości dla turniejów i produktów

Konsorcjum czterech drużyn esportowych, tworzących organizację ELIGA wprowadza Znak Jakości dla turniejów i produktów dedykowanych profesjonalnym graczom. Inicjatywa ma na celu poprawę jakości organizowanych rozgrywek i wyróżnienie sprzętu, który nie tylko z nazwy dedykowany jest dla gamingu.

Znak Jakości ELIGA dla turniejów będzie przyznawany przez przedstawicieli drużyn: Team KinguinPRIDEIzako Boars i AGO Gaming, które są założycielami organizacji. To właśnie doświadczenia zawodników z nierównym poziomem wydarzeń esportowych stały się przyczynkiem do utworzenia Znaku Jakości. Ma on być przyznawany imprezom, które mogą stanowić wzór pod kątem jakości zarówno samych zawodów jak i zasad narzucanych przez organizatorów, kompetencji administratorów i sędziów danej platformy. Inicjatywa ma na celu regulację rynku: wyróżnienie najlepszych i dbałość o komfort zawodników, zapewnienie im jak najlepszych warunków. Docelowo, Znak Jakości ma być gwarantem najwyższych standardów w Polsce. Ubiegać się o przyznanie Znaku Jakości mogą wszyscy organizatorzy turniejów. W tym celu wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie eliga.org

Polski esport znajduje się teraz w fazie dynamicznego rozwoju, związanej z rosnącym zainteresowaniem kibiców, inwestorów, marketerów i mediów mainstreamowych. W tym momencie powinniśmy szczególnie zadbać o wprowadzenie wysokich standardów w działaniach, które stanowią podstawę funkcjonowania branży. Jako ELIGA chcemy działać na rzecz rozwoju esportu w Polsce i profesjonalizacji rynku, dlatego wpadliśmy na pomysł Znaku Jakości, który ma spełniać rolę przewodnika dla graczy i właścicieli drużyn. – JAKUB PALUCH, PREZES LIGI

Na innych zasadach funkcjonować będzie natomiast Znak Jakości ELIGA dla produktów i usług. W tym przypadku organizacja przeprowadzi konkurs , którego celem będzie wyłonienie najlepszych usług, produktów i urządzeń przeznaczonych dla graczy komputerowych. W polu zainteresowań organizacji znajdą się zarówno produkty o wypracowanej renomie, jak i te mało znane, które dzięki swoim ustalonym walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym są lub mogą stać się wzorem rozwiązań przeznaczonych dla zawodników sportów elektronicznych (profesjonalistów i amatorów).  Najważniejszymi kryteriami oceny produktu będą: nowoczesność, innowacyjność, niezawodność które bezpośrednio wpływają na poziom technologiczny użyty podczas projektu. Podobnie jak w przypadku turniejów, produkty oceniane będą przez przedstawicieli drużyn, a formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie ELIGI.
ELIGA powstała z inicjatywy drużyn PRIDE Gaming oraz Team Kinguin. Do drużyn założycielskich dołączyły również AGO Gaming i Izako Boars.  Zespoły działają jako konsorcjum, każdy z nich jest równoprawnym właścicielem ELIGI. Organizacja działa w nowym dla obszaru sportów elektronicznych w Polsce modelu biznesowym. Jej głównym celem jest rozwój całego rynku gier komputerowych oraz stworzenie finansowej niezależności dla esportowych drużyn.

Comments

comments

242
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...