ELIGA stawia na regulację rynku i wprowadza Znak Jakości dla turniejów i produktów

Informacja Prasowa - 11.01.2018
120

ELIGA stawia na regulację rynku i wprowadza Znak Jakości dla turniejów i produktów

Konsorcjum czterech drużyn esportowych, tworzących organizację ELIGA wprowadza Znak Jakości dla turniejów i produktów dedykowanych profesjonalnym graczom. Inicjatywa ma na celu poprawę jakości organizowanych rozgrywek i wyróżnienie sprzętu, który nie tylko z nazwy dedykowany jest dla gamingu.

Znak Jakości ELIGA dla turniejów będzie przyznawany przez przedstawicieli drużyn: Team KinguinPRIDEIzako Boars i AGO Gaming, które są założycielami organizacji. To właśnie doświadczenia zawodników z nierównym poziomem wydarzeń esportowych stały się przyczynkiem do utworzenia Znaku Jakości. Ma on być przyznawany imprezom, które mogą stanowić wzór pod kątem jakości zarówno samych zawodów jak i zasad narzucanych przez organizatorów, kompetencji administratorów i sędziów danej platformy. Inicjatywa ma na celu regulację rynku: wyróżnienie najlepszych i dbałość o komfort zawodników, zapewnienie im jak najlepszych warunków. Docelowo, Znak Jakości ma być gwarantem najwyższych standardów w Polsce. Ubiegać się o przyznanie Znaku Jakości mogą wszyscy organizatorzy turniejów. W tym celu wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie eliga.org

Polski esport znajduje się teraz w fazie dynamicznego rozwoju, związanej z rosnącym zainteresowaniem kibiców, inwestorów, marketerów i mediów mainstreamowych. W tym momencie powinniśmy szczególnie zadbać o wprowadzenie wysokich standardów w działaniach, które stanowią podstawę funkcjonowania branży. Jako ELIGA chcemy działać na rzecz rozwoju esportu w Polsce i profesjonalizacji rynku, dlatego wpadliśmy na pomysł Znaku Jakości, który ma spełniać rolę przewodnika dla graczy i właścicieli drużyn. – JAKUB PALUCH, PREZES LIGI

Na innych zasadach funkcjonować będzie natomiast Znak Jakości ELIGA dla produktów i usług. W tym przypadku organizacja przeprowadzi konkurs , którego celem będzie wyłonienie najlepszych usług, produktów i urządzeń przeznaczonych dla graczy komputerowych. W polu zainteresowań organizacji znajdą się zarówno produkty o wypracowanej renomie, jak i te mało znane, które dzięki swoim ustalonym walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym są lub mogą stać się wzorem rozwiązań przeznaczonych dla zawodników sportów elektronicznych (profesjonalistów i amatorów).  Najważniejszymi kryteriami oceny produktu będą: nowoczesność, innowacyjność, niezawodność które bezpośrednio wpływają na poziom technologiczny użyty podczas projektu. Podobnie jak w przypadku turniejów, produkty oceniane będą przez przedstawicieli drużyn, a formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie ELIGI.
ELIGA powstała z inicjatywy drużyn PRIDE Gaming oraz Team Kinguin. Do drużyn założycielskich dołączyły również AGO Gaming i Izako Boars.  Zespoły działają jako konsorcjum, każdy z nich jest równoprawnym właścicielem ELIGI. Organizacja działa w nowym dla obszaru sportów elektronicznych w Polsce modelu biznesowym. Jej głównym celem jest rozwój całego rynku gier komputerowych oraz stworzenie finansowej niezależności dla esportowych drużyn.

Comments

comments

120
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...