Ekstraklasa S.A. rozpoczyna współpracę z kanałem „Foot Truck”

Informacja Prasowa - 08.08.2019
273

Ekstraklasa S.A. rozpoczyna współpracę z kanałem „Foot Truck”

Ekstraklasa S.A. nawiązała współpracę z youtube’owym kanałem „Foot Truck” należącym do grupy Abstra. W rezultacie będą na nim pojawiać się filmy przybliżające kibicom kulisy rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy. „Foot Truck” jest jednym z najszybciej rozwijających się piłkarskich kanałów YouTube w Polsce. Jego twórcami są Łukasz Wiśniowski i Jakub Polkowski, od lat związani z dziennikarstwem sportowym.

– Jako Ekstraklasa bardzo mocno działamy na rynku multimedialnym. Poprzez współpracę z „Foot Truck” chcemy pokazać kibicom jeszcze szerzej, a przy okazji w bardziej niestandardowy sposób, kulisy rozgrywek, które z powodzeniem prezentujemy głównie na naszym Instagramie. Sukces projektu zapewnia dotychczasowa działalność Łukasza Wiśniowskiego i Jakuba Polkowskiego, obecnych w polskim futbolu od dawna. Jesteśmy przekonani, że dzięki ich pomysłom będzie można poznać wiele ciekawostek o funkcjonowaniu klubów i ich bieżącej działalności, na co dzień niewidocznej dla kibiców. To ciekawe materiały, zazwyczaj realizowane „od kuchni”, a to interesuje wszystkich kibiców, w tym też widzów kanału „Foot Truck”, który gwarantuje profesjonalizm i kreatywne podejście do tematu– mówi Marcin Mikucki, Dyrektor Departamentu Komunikacji, Marketingu i Sprzedaży Ekstraklasy S.A.

 Współpraca między Ekstraklasą a „Foot Truck” będzie obejmowała seria filmów pokazujących kulisy działania klubów i organizacji meczów. Autorzy sprawdzą też, jak wygląda telewizyjna produkcja meczów od środka i zaprezentują rozgrywki z innej, nieznanej dotąd strony.

– „Foot Truck” to obecnie już nie tylko kanał na YouTube, a jedno z najbardziej opiniotwórczych mediów piłkarskich w naszym kraju. Dzięki łączeniu treści rozrywkowych z odsłanianiem kulisów kariery najlepszych polskich piłkarzy „Foot Truck” cieszy się stale rosnącą popularnością, a treści publikowane na tym kanale były już cytowane w polskich i zagranicznych mediach sportowych. Współpraca z Ekstraklasą S.A. to kolejny etap w rozwoju tego kanału, który pozwoli nam na przygotowanie jeszcze bardziej insiderskich materiałów, których fan polskiej ligi nie znajdzie w innych mediach. Wszyscy jesteśmy bardzo podekscytowani i nie możemy się doczekać, by opublikować pierwszy odcinek w ramach naszej współpracy – powiedział Olek Wandzel, VP Strategy w Abstra.

Łukasz Wiśniowski i Jakub Polkowski wcześniej pracowali w PZPN, gdzie prowadzili popularny kanał YouTube „Łączy Nas Piłka”. Obaj współpracują również ze stacjami telewizyjnymi przy komentowaniu meczów. Łukasz Wiśniowski był też komentatorem spotkań Ekstraklasy, gdy liga była transmitowana na kanałach Orange Sport. Z kolei Jakub Polkowski pracował w przeszłości także w redakcji sportowej Canal+.

 Abstra to największy producent treści wideo na polskim YouTube. Posiada obszerne portfolio kanałów na YouTube i profili społecznościowych. Do Abstra należą takie kanały, jak m.in. „Abstrachuje.tv”, „Beksy”, „Foot Truck”, „Dla Pieniędzy” i „NP: Nowe Pokolenie”. Każdego miesiąca produkcje Abstra zyskują po 55 mln wyświetleń, a łączna ich liczba przekroczyła już 2 miliardy.

 

Comments

comments

273
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...