Echo Investment z identyfikacją wizualną nowego osiedla

Informacja Prasowa - 31.08.2021
142

Echo Investment z identyfikacją wizualną nowego osiedla

Echo Investment z identyfikacją wizualną nowego osiedla

Echo Investment, czyli jeden z czołowych deweloperów w Polsce, ogłosiło w czerwcu premierę nowej inwestycji na poznańskich Jeżycach. Wieża Jeżyce – bo tak nazywa się osiedle – to miejsce, które swoją tożsamość silnie gruntuje w kulturze artystycznej. Za branding odpowiedzialna jest agencja Publicon.

Nazwa z historią w tle

Wieża Jeżyce powstanie na terenie słynnej poznańskiej fabryki wodomierzy Apator, której najbardziej charakterystycznym punktem jest dawna wieża ciśnień, górująca nad okolicznymi zabudowaniami.

Nazwa inwestycji nawiązuje zarówno do samej wieży, jak i lokalizacji – obszaru Poznania słynącego ze sztuki ulicznej, artystycznych inicjatyw czy klimatycznych, secesyjnych kamienic i rodzinnych biznesów. Jeżyce to też przykład miejsca, wpisującego się w koncepcję 15-minutowego miasta, gdzie wszystko, czego potrzeba do życia jest właśnie w odległości 15 minut od domu – pieszo bądź na rowerze. Projektując nasze nowe osiedle, chcieliśmy je jak najlepiej wkomponować w sąsiadujące otoczenie, tworząc otwarte i zielone przestrzenie z ogólnodostępnymi strefami rekreacyjnymi, placem zabaw i parkiem. Sercem inwestycji będzie plac pod byłą wieżą ciśnień, którą zrewitalizujemy i nadamy jej nową funkcję – głównego punktu orientacyjnego na mapie Jeżyc i miejsca spotkań dla okolicznych mieszkańców – tłumaczy Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży mieszkań w Echo Investment

Inspirowane teorią klasy kreatywnej Richarda Floridy

Identyfikacja Wieży Jeżyce bazuje na trzech elementach graficznych, składających się na znak: podstawie, trzonie i kopule wieży. Każdy z nich symbolizuje zarazem jeden z filarów idei trzech podstawowych czynników wytypowanych przez Richarda Floridę, które kształtują potencjał miast i napędzają do rozwoju – otwartość, talent i technologię.

Otwartość wyraża się we wspieraniu tego, co lokalne. W sąsiedzkich więziach i pielęgnowaniu różnorodności. To także otwarte osiedle, z ogólnodostępnym placem pod wieżą. Talent to kultura nowych Jeżyc, tworzona przez młode pokolenie. Sztuka uliczna, murale, artystyczne inicjatywy, festiwale i niszowe wydarzenia kulturalne. To wreszcie plac pod wieżą, na którym można zorganizować warsztaty czy swoją wystawę. Z kolei technologia wyraża wszystko, co sprawia, że żyje się wygodniej – jak choćby rozwiązania Echo Smart, czyli bezprzewodowy system do zarządzania inteligentnym mieszkaniem, czy udogodnienia Echo Life Services na osiedlu, jak np. bezdotykowe otwieranie drzwi i przywoływanie windy oraz paczkomat.

Logotyp Wieży Jeżyce jest zbudowany z trzech części, które mogą funkcjonować również jako osobne elementy lub być dowolnie zestawiane, tworząc raster graficzny. Każda z form symbolizuje jeden z filarów marki, które pokrywają się z koncepcją 3T Floridy: Talentem, Technologią i Tolerancją. Razem tworzą spójną całość, wieżę – rozpoznawalny symbol osiedla, nowy punkt orientacyjny, miejsce spotkań na mapie Jeżyc. Cechy opisywane przez Floridę definiują główną siłą napędową rozwoju ekonomicznego miast postindustrialnych. Wierzymy, że wartości klasy kreatywnej oddają tożsamość i klimat poznańskich Jeżyc, kreatywnej dzielnicy, która przyciąga ludzi ciekawych świata, twórczych, kochających miasto, lokalność, poszukujących i myślących poza schematami. Branding osiedla to ukłon w stronę tej wyjątkowej części Poznania i zaproszenie do stania się jej częścią – podsumowuje Michał Ulidis, Creative Partner w agencji Publicon.

Comments

comments

142
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...